Будівлю угорського Парламенту за правом вважають однією з найкращих архітектурних пам'яток Будапешту і усієї країни. Це одна із найгарніших будівель органів влади у світі.
Неоготична будівля носить титул другого найбільшого Парламенту Європи.
Будівництво Парламенту у Будапешті тривало з 1880 до 1906 року. Задум виник відразу після об'єднання Буди та Пешту в 1873 році. Конкурс на найкращий проект виграв відомий архітектор Імре Штейндль, його на той час вважали екстравагантним, бо він творив у неготичному та готичному стилях. Ділянку під забудову обрали на східному березі Дунаю між двома мостами в Будапешті — Сечені та Маргіт.
Парламент відкритий для всіх туристів у період парламентських канікул, там щодня проводять екскурсії російською мовою. Львів'янка Дарина Мотик влітку побувала в Будапешті і відвідала угорський Парламент.
"Більшість кімнат та зал у будівлі відкриті для туристів. Найцікавішою для мене стала виставка коштовних прикрас угорських монархів. Є корона святого Іштвана - засновника держави, його золота булава і срібна шабля. Вражає саме приміщення як і ззовні, так і зсередини. Красиві парадні сходи, розписні плафони на стелі, а в великому залі розташований бюст архітектора - Імре Штайндль. У Головному залі є портрети політичних діячів Угорщини та народних героїв. Серед них є і зображення князя Арпада, під проводом якого мадярські племена перейшли через Карпати і завоювали Трансільванію. Але найвеличніший у залі скульптурний портрет короля Іштвана I, відомого в Європі як Святий Стефан. Він заснував королівство Угорщина", - розповідає Дарина Мотик.
Угорський Парламент займає площу 18000 квадратних метрів. Довжина будівлі - понад 250 м, ширина - понад 120 м, а висота - близько 100 м. Його інтер'єр включає 10 внутрішніх дворів і майже 700 кімнат. На фасаді будівлі розміщені скульптури угорських королів і вождів. Всередині будівлі розташований Головний зал, в якому налічується шістнадцять кутів, а по його боках - два інших важливих приміщення, в кожному з яких раніше засідала одна з палат парламенту - Верхня і Нижня палати. У внутрішньому інтер'єрі використали для прикрашання більше 40 кілограмів чистого золота.
Коментарі