четвер, 05 липня 2012 06:00

Вода вшестеро дорожча за бензин

Автор: фото: Галина ОСТАПОВЕЦЬ
  У Дубаї збудували точну копію італійської Венеції. На штучно зроблених каналах плавають гондоли. В будинках розмістили ресторани та магазини
У Дубаї збудували точну копію італійської Венеції. На штучно зроблених каналах плавають гондоли. В будинках розмістили ресторани та магазини

Тижнева поїздка на двох дорослих до Дубаїв — столиці Об'єднаних Арабських Еміратів обходиться у $2 тис. Це чотиризірковий готель із харчуванням "сніданок та вечеря".

В аеропорту в Дубаї нам сканували сітківку ока. Дані внесли в спеціальну базу: якщо людина порушить закон, її одразу депортують. Чоловіків та жінок у черзі на скан розмежовують. Паспортний контроль тривав 10 хв. На виході з аеропорту всім туристкам подарували квіти, а дітям — шоколадки. По готелях розвезли мінівенами й джипами "тойота". До готелю їхали 1,5 год. Усі дороги в Еміратах за містом — автобани. Вночі підсвічуються. Араби люблять швидко їздити. В нашого водія стрілка на спідометрі була за 120. Навіть у містах не пересуваються повільно. Мінімум, що я бачила, — це 90 км/год. У Дубаї для цього створили всі зручності. Там лише зо 20 світлофорів і продумані розв'язки, тому немає заторів.

— На перехрестях і автобанах стоять камери, які фіксують порушення. Штрафи за них водіям надсилають. І всі справно платять. Араби часто сідають за кермо напідпитку. Тоді їдуть повільно, — розповідає співачка Ольга з Києва, яка працює в нашому готелі. — Ще тут нема даїшників. Дорожня міліція виїжджає лише на ДТП.

Емірати дорога країна. Мінімальний тариф таксі — $10. Обід в дешевих кафе обходиться також у $10. На цю суму приносять величезну порцію. Якщо замовляєш м'ясо — безплатно дають овочі й картоплю фрі. Вода дуже дорога. Літр коштує $2, а 1 л бензину — лише 30 центів. Перевагу надають місцевій валюті — дирхамам. Євро беруть неохоче. Решту з доларів віддають дирхамами. Торговці в ятках не дурять і не біжать слідом за покупцем, як у Єгипті. Берете — беріть, не берете — дякую, що підійшли.

Торгують здебільшого філіппінки, тайки, індійці. Корінні еміратці — це банкіри та нафтові магнати. Місцевих у країні лише 800 тис., а решта 7 млн 200 тис. — приїжджі. Вони працюють у сфері послуг, на будівництві. Заробляють $200 на місяць. Середня зарплата у місцевого в банку $4-5 тис.

Тамтешні жінки носять довгі чорні закриті сукні, які називають опаї. Багато з них затуляють очі чорним тюлем. Але на туристок, які ходять у шортах і майці, пальцем ніхто не тицяє і не оглядається. Почувалася комфортно.

Зараз ви читаєте новину «Вода вшестеро дорожча за бензин». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути