Вінничанка 24-річна Валентина Куліш із чоловіком Антоном, 32 роки, відсвяткували весілля на острові Балі в Індонезії.
— Коли планували одруження, одразу вирішили, що буде нестандартне, — розповідає Валентина. — Спочатку думали, що відбудемося символічною пляжною церемонією на Мальдивах чи в Домінікані. Коли в інтернеті читали про екзотичні країни, зупинилася на Балі.
Після офіційного розпису у вінницькому РАЦСі Валентина з Антоном вилетіли на Балі.
— У нас була найдорожча церемонія — "Королівська". Гід перекладав усе російською мовою. В програмі весілля прочитали про білу мавпу Ханоман. На неї чоловік і "клюнув", думав, що справжня. Виявилося, її грав переодягнутий чоловік.
Молодята планували бути у класичному весільному одязі. Привезли його на острів.
— Нам запропонували національне вбрання. Дуже яскраві та красиві костюми, але в них було жарко. На Балі підвищена вологість. Наступного дня взяли фотографа, влаштували звичайну фотосесію у білому платті, яке привезла. А потім поїхали зніматися в купальниках. Я вдягнула довгі білі рукавички, довгу фату. Антону на шию почепили "бабочку".
Весільна церемонія з фотоальбомом обійшлася у $1700. Фотограф завіз молодих на дикий пляж далеко від курорту, де вони оселилися. Там були гарні хвилі.
— Постійні приливи та відливи, буйки стоять по коліно. Ми плавали в басейні, який наповнюють океанською водою. Номер у готелі обрали на першому поверсі. На території багато білок, які не бояться людей. Спокійно наближаються, їжу з рук беруть.
Замовляли сніданки, бо на Балі більшість готелів годують туристів лише зранку.
— Таких, щоб обіди та вечері подавали, дуже мало. Ми жили біля великого торговельного центру "Балі-Колекшн". Там багато кафешок. Для тих, хто заскучав за нашою їжею, навіть є кафе "Славянка". Там готують деруни, борщ і вареники. З чоловіком вирішили туди не йти, а пробували місцеву кухню. Морепродукти дуже смачні. Замовляла їх на грилі. У ресторанах стоять акваріуми — можна тикнути пальцем у краба, лобстера чи креветок, і при вас їх приготують.
Радить ретельно добирати ресторани. Подекуди не пишуть повної вартості страв, згодом просять доплатити 21% податку.
— У Балі середній річний дохід людини, що працює, — 1000 доларів. Так розповів водій таксі, з яким їздили на екскурсії. Вирішили не купувати їх у туроператора. Брали машину та їхали, куди хотіли. Авто обходилося в 40 доларів за цілий день. На кавових плантаціях бачили звірятко копі лювак. Він їсть кавові зерна. З його випорожнень їх вибирають і роблять найдорожчу каву в світі.
6000
доларів коштують весілля та 12 днів відпочинку у 5-зірковому готелі в балійському місті Нуса-Дуа.
1000
доларів платять за кілограм кави, перетравленої звірятами копі лювак.
Коментарі