Цього тижня в Таїланді почали евакуювати працівників українського посольства. У столиці Бангкоку опозиціонери вимагають відставки прем"єра Абхісіта Ветчачіви й розпуску парламенту. Влада виставила проти них поліцію й армію. За два дні загинули 33 людини, 239 отримали поранення.
— Позавчора загинув лідер опозиційного руху, генерал-майор Хаттія Саваздипол, — каже британський турист 37-річний Вільям Ентан. — Наприкінці минулого тижня снайпер поранив його двома пострілами в голову. Генерал давав інтерв"ю японському телебаченню біля барикад у центрі Бангкока.
П"ятизірковий готель "Дасит Тані", у якому жив Вільям, обстріляли.
— У ніч на 17 травня я прокинувся від стрілянини. Спросоння не зрозумів, що відбувається. Кулі потрапляли в стіни готелю і застрявали. Я ліг під ліжко. За хвилину на вході до готелю прогримів вибух. Персонал евакуював нас у підвал. Мене попереджали не зберігати грошей і документів у кімнатах, бо прибиральниця може їх забрати, сприйнявши за чайові. Поклав їх у сейф на ресепшені. Грабіжники сейф не змогли відкрити, то винесли разом із шафами.
Тайські опозиціонери називають себе "червоносорочечниками". Ходять у червоних футболках, загиблих ховають у червоних трунах. Поліцейських б"ють бейсбольними бітами, стріляють із рогаток.
— Люди не хочуть громадянської війни, але доведені до відчаю, — каже лікар центру екстремальної медицини "Ераван" Антоніо Гаручіва. — Поранених привозять обпеченими від вибухів. У багатьох обгоріле волосся, вони блюють через отруєння чадним газом. У місті не працюють продуктові магазини. Добре, що в цій країні все родить цілий рік. Харчуємося зеленню та фруктами.
У туристичних агентствах поїздки до Таїланду подешевшали вдвічі, але їх не купують. Від заброньованих відмовляються. Українське Міністерство закордонних справ рекомендує найближчими днями відмовитися від поїздок до цієї країни.
— Зараз можна поїхати в Таїланд за півціни, — каже менеджер столичного турагентства "Ай Тревел" Марія Столига, 23 роки. — Через тиждень у нас туди летять десятеро туристів. Четверо відмовилися, забрали гроші. Влітку туди й так неохоче їздять, бо починається сезон дощів.
Уночі на вулицях Бангкока з припаркованих автівок знімають колеса. Шини спалюють біля урядових будівель.
— Магазини з коштовностями і технікою грабують, бо вважають, що всі дорогі заклади у Бангкоку належать прем"єр-міністру, — розповідає Антоніо Гаручіва. — Повстанці стріляють бойовими патронами по шибках. Якщо продавці чинять опір, їх розстрілюють. Проти поліцейських застосовують сльозогінний газ. По місту пускають чутки, що великі торговельні й ділові центри заміновані.
Киянка Марія повернулася з Бангкока в березні.
— Півміста ходить у червоних футболках. Ними обмотують голови. Серед опозиціонерів переважно приїжджі з провінції та представники столичного робітничого класу. Вони сидять на плитах, залюбки фотографуються з туристами. Таїланд дуже багата країна. Палаци, в яких живе король, прикрашені золотом. Дах на будинку прем"єр-міністра теж із золота. Не розумію, чого їм бракує. Хто чесно працює, той отримує гарні зарплати. Задіяні в готельному бізнесі мають 200 доларів чайових щомісяця.
Король країни 82-річний Бхумібол Адульядедж перебуває в госпіталі. Він не звертається до підданих навіть з екранів телевізорів. Його стан оцінюють як критичний.
Коментарі