7 квітня у київському Міжнародному центрі культури і мистецтв нагороджували спортивних героїв 2009-го. Переможців у 11 номінаціях визначали члени Української академії спорту шляхом голосування.
Початок церемонії затримують на 45 хв. Журналісти просять Василя Ломаченка, 22 роки, пройтися червоною доріжкою на камеру. Боксер одягнений у чорний костюм і білу сорочку без краватки.
— Не люблю костюмів, — зауважує. — Хотів перейти у професіонали, але батько мене зупинив. Сказав, що треба почекати, доки організм повністю сформується і досягну того віку, коли перестану рости. Це якраз вийде після закінчення Олімпіади-2012 у Лондоні. Травма на це рішення ніяк не вплинула. Взагалі хочу стати Героєм України.
Хвилиною мовчання вшановують пам"ять дворазового олімпійського чемпіона з біатлону Івана Бякова. Він помер 4 листопада 2009 року.
Президента "Шахтаря" Ріната Ахметова визнають організатором року. За нього нагороду отримує генеральний секретар футбольного клубу, Олександр Черкасов. Церемонія збіглася з візитом президента УЄФА Мішеля Платіні до Донецька, тому Ахметов не зміг приїхати.
Нагороду за Харлан отримує мати
Сенсацією року стає дзюдоїст 22-річний Георгій Зантарая. Спортсмен перший в історії України переміг на чемпіонаті світу.
— За два тижні стартує чемпіонат Європи, який я постараюся виграти. Головна мета, як і в кожного спортсмена, стати олімпійським чемпіоном, — каже Зантарая.
Нагороду найкращому тренеру Анатолієві Ломаченку вручають футболіст Андрій Шевченко і гімнастка Ганна Безсонова. Шеву зал зустрічає гучними оплесками. Забрати нагороду замість батька виходить Василь Ломаченко. Його визнають спортсменом року.
Найкращою спортсменкою називають 19-річну Ольгу Харлан. Нагороду шаблістки забирає її мати. Жіночу збірну з фехтування визнали командою року.
Коментарі