Український велосипедист Ярослав Попович, 27 років, Новий рік зустрічає в Каледонії, звідки родом його дружина Сідні. Кореспондент "ГПУ" зателефонував Поповичу і попросив його розповісти про особливості цього свята в Новій Каледонії.
— Важко звикнути, що на Різдво та Новий рік температура за вікном — 36 градусів тепла, — розповідає Ярослав. — Наприкінці грудня в Каледонії літо. Ця країна й досі вважається французькою колонією. Головне свято — католицьке Різдво. У Святвечір родина збирається вузьким колом, а вже в обід наступного дня приходять родичі — дідусі, бабусі, сестри.
Запитую, чи є в Новій Каледонії Дід Мороз.
— Аякже, — відповідає Ярослав. — Після різдвяної вечері ми вирушили на міську площу. Дід Мороз з"явився на ній на великій вантажній машині, стилізованій під карету з оленями. Увесь у білому. Мер міста передав Дідові Морозу символічний ключ, яким той може відкривати всі двері усіх будинків у Новій Каледонії, щоб принести дітям подарунки. Зате Снігуроньки тут немає. Її замінила Міс Нова Каледонія.
В Україні на Новий рік прийнято робити театральні вистави.
— Деякі місцеві жителі займаються іншим. Роблять зі своїх будинків новорічні музеї. Виставляють Дідів Морозів із різних країн, а також героїв мультфільмів Волта Діснея. Такі музеї можна безкоштовно відвідувати впродовж 15 днів нового року. Навзамін влада надає цим сім"ям пільги на сплату рахунків за електроенергію, — каже Попович.
Коментарі