На чемпіонаті світу з боротьби в данському Гернінґу збірна України виграла п"ять бронзових медалей. Одну з них здобула 24-річна Людмила Балушка, яка повернулася в спорт після травми. Кореспондент "ГПУ" зателефонував львів"янці — чемпіонці світу та Європи серед юніорів.
У Гернінґу ви програли тільки своїй колишній співвітчизниці, тепер громадянці Азербайджану Марії Стадник. Вважаєте, її зараз можна перемогти?
— Японка Макіко Сакамото у фіналі "Золотого призу" в липні показала, що можна. Та й у мене у півфіналі чемпіонату світу шанси перемогти теж були. Два рази могла покласти Марію на лопатки, але трохи не дотиснула.
Стадник пройшла зі збірною України три тренувальні збори напередодні першості світу.
— Це позитивний момент: суперник постійно перебуває поруч, ти бачиш, наскільки він готовий, добре знаєш його можливості.
На зборах ви ставали в спаринги проти Стадник?
— Рідко.
Я не намагаюся заробляти очки, а концентруюся на захопленнях
У сутичці за "бронзу" на чемпіонаті світу ви боролися з іще однією колишньою українкою, рідною сестрою срібного призера Олімпіади-2008 Андрія Стадника, Яною, яка тепер представляє Велику Британію.
— Своїм завжди протистояти складніше. Мені більше подобається виходити на килим проти суперниць, яких я не знаю і ніколи не бачила. Хоча Яну я теж поклала на лопатки, але сутичка вийшла непростою.
Марія та Яна Стадник виїхали за кордон тому, що не бачили перспектив у боротьбі з Іриною Мерлені. І справді, навіть зараз тренерський штаб збірної продовжує заявляти, що Мерлені є першим номером команди. Це на вас не тисне?
— Я про це не замислююся. Хто сильніший — я чи Іра, — вирішиться виключно на килимі. Раніше, коли була зовсім юною, я Мерлені програвала. Тепер же, коли ми боролися під час тренувань, я виглядала цілком гідно. Тому, думаю, в мене буде шанс виграти в Іри в офіційних зустрічах.
Три з чотирьох переможних сутичок на чемпіонаті світу ви виграли начисто — на захопленнях. Можна сказати, що такий ваш стиль боротьби?
— Певною мірою так. Я не намагаюся заробляти очки, а концентруюся на захопленнях. Тому виходить виконувати багато кидків. А так легше виграти поєдинок чисто.
Окрім Стадник, на чемпіонаті світу не було жодної олімпійської призерки. Олімпійська чемпіонка Керролл Х"юн із Канади, володарка "срібла" Ігор у Пекіні Кіхару Іко з Японії, як і Мерлені, зараз відпочивають. Якби вони виступали у Гернінґу, п"єдестал міг бути іншим?
— Борчині, котрі здобули медалі теперішнього чемпіонату, дійсно найсильніші в світі. Не було Мерлені, була я. Японію замість Іко представляла не менш сильна спортсменка Сакамото. Хіба що Х"юн могла втрутитися в боротьбу за медалі. Але вона теж програла в лютому на Кубку світу ще одній японці Фуюко Мімурі та посіла лише четверте місце. А я тоді виграла вагову категорію до 48 кілограмів.
Коментарі