пʼятниця, 29 травня 2015 07:30

Платіні вручив медаль Коломойському

— Тебя оккупантом еще не называли? Я не успел выйти из автобуса, а меня уже обозвали. Одел форму сборной России, — скаржиться колезі російський журналіст за день до фіналу Ліги Європи. Чоловіки спілкуються на варшавському стадіоні "Народови". — Самое интересное — я же в Германии живу.

— Поляки вболіватимуть за "Дніпро", бо ви — братні народи. Разом виступаєте в антиросійській коаліції, — каже Енріке, іспанський журналіст.

— Поляки підтримуватимуть іспанців. У складі "Севільї" грає півзахисник нашої збірної Гжегож Крихов'як, — до розмови долучається поляк Марек.

Питаю, за яку команду вболіватиме власник хостелу, в якому я зупинилася у Варшаві.

— Я навіть не знаю, хто там гратиме. А про Крихов'яка вперше чую. Мені баскетбол подобається більше, — каже 2-метровий Войцек.

У день фіналу більшість уболівальників проводять час у Старому місті польської столиці.

— Українська команда справедливо перемогла нас, — каже чоловік із прапором "Брюґґе" у руках. "Дніпро" пройшов бельгійців у чвертьфіналі. — Важко повірити, що команда дійшла до фіналу, граючи всі домашні матчі не в рідному місті ("Дніпро" приймав гостей на стадіоні "Олімпійський" у Києві. — "ГПУ"). Це варте поваги.

Хлопець у білій футболці і джинсах стоїть із табличкою "Тікетс".

— Маю два зайві квитки. Хочу продати їх. Коштують 40 євро, але я прошу 100, — до нас підходить ще один хлопець із подібною табличкою.

— Чув, що до Варшави прилетіли 300 іспанців, в яких немає білетів на фінал. Мабуть, їх краще продавати біля стадіону, а не в місті, — радить поляк в окулярах і темно-синій куртці.

Українські вболівальники йдуть на матч маршем. Дорогою палять кілька файєрів. Ще декілька спалахують після голу Ніколи Калініча на початку гри. Впродовж поєдинку активно підтримують команду — співають гімн України, "Червону руту", хіт про Путіна, скандують: "Дніпро" і "Слава Україні!".

Наприкінці матчу Матеус непритомніє. Перед тим він зіштовхнувся головою з Тремулінасом і зламав ніс. На стадіоні на кілька хвилин запала абсолютна тиша. Коли футболіста кладуть на ноші, вболівальники починають аплодувати. Гравця "Дніпра" відправляють у варшавську лікарню.

За 2 хв. до закінчення матчу запасні "Севільї" починають святкувати перемогу. Підсумковий рахунок — 3:2 на користь іспанців. Чинний переможець Ліги Європи захищає титул. Для "Севільї" це — четверта перемога в Лізі Європи (до 2009-го турнір називався Кубок УЄФА. — "ГПУ").

"Дніпряни" першими отримують медалі. Федецький іде з сином Адріаном. В обох — синьо-жовті прапори на плечах. Президент УЄФА Мішель Платіні вішає медаль на шию хлопчикові. Також вручає нагороду власнику "Дніпра" Ігорю Коломойському.

Тренера "Дніпра" Мирона Маркевича на прес-конференції зустрічають і проводжають оплесками.

— Третій гол самі собі привезли — через брак досвіду, — коментує поразку Мирон Богданович.

Наставник "Севільї" Унаї Емері з'являється опівночі — майже за годину після завершення матчу. Тричі вітає "Дніпро" з гідною грою у фіналі.

— Фіналом задоволені всі, окрім гравців "Дніпра". Бо вони — програли. Ми таких успіхів від своїх клубів ще років 50 не дочекаємось, — каже польський журналіст. — І добре, що у фінал не вийшов пітерський "Зеніт".

О третій ночі іспанські вболівальники все ще святкують перемогу в пабах. Один із них освідчується полячці, ставши на коліно.

Українських уболівальників не видно. Помічаю лише п'ятьох чоловіків, які швидко крокують від історичного центру міста. Один голосно співає гімн України.

Зараз ви читаєте новину «Платіні вручив медаль Коломойському». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути