Українському хокею пощастило. Все йде до того, що на черговому чемпіонаті світу, який триває у Ризі, наші збережуть місце серед 16-ти найсильніших команд. Сталося так тому, що українцям випала досить легка попередня група. У ній за рятівне місце наші боротимуться з командою Італії.
Власне, тренери не приховували, що їдуть до Латвії заради однієї гри проти італійців. Ні на що більше, аніж "зачепитися" за дванадцяте місце, українська хокейна збірна не претендує, ніколи не претендувала і, напевне, не претендуватиме. Першість у хокеї споконвіку виборювали шість країн — СРСР, Чехословаччина, Канада, США, Швеція та Фінляндія. Після розпаду Чехословаччини на Чехію та Словаччину "велика шістка" перетворилася на "велику сімку". Після розпаду СРСР нічого не сталося. Росія залишилася серед найсильніших. А інші виборюють місця від восьмого та нижче?
Як уболівати за команду, яка не збирається нічого вигравати?
Кожен пішов своєю дорогою, але наш хокейний шлях унікальний. Свого часу першість Німецької Демократичної Республіки розігрували дві команди — "Динамо" (Берлін) і "Динамо" (Вейсвассер). Вони проводили по двадцять матчів між собою щорічно. Здавалося, що цей рекорд нікому не подолати. Однак Україні вдалося це зробити. У нас хокейна команда одна — київський "Сокіл". Вона ж, за винятком кількох учасників, які грають у Білорусі та Росії, — збірна України. Увесь вітчизняний хокей "збирають" на одній ковзанці поблизу столичного телецентру.
Нічого нового я цим не повідомляю. Нічого нового не станеться й тоді, коли наша збірна ще і ще раз чіплятиметься за рятівне дванадцяте місце на чемпіонаті світу, де, на відміну від Олімпійських ігор, найсильніші збірні грають фактично у другому складі. Якщо так є, так тому і бути.
Одне непокоїть: як уболівати за команду, яка заздалегідь не збирається нічого вигравати?
Коментарі