Збірна Іспанії стала чемпіоном Європи-2008 з футболу. Команда Луїса Араґонеса у фінальному матчі перемогла німецьку збірну — 1:0. Єдиний м"яч провів форвард Фернандо Торрес, якого було визнано найкращим гравцем фінального матчу. Інший іспанець — півзахисник Хаві — здобув титул найкращого футболіста турніру. Форвард нових чемпіонів Європи Давид Вілья, який через травму у фіналі не грав, із чотирма голами став найкращим бомбардиром змагань.
Іспанія вдруге за свою історію стала найсильнішою командою континенту. Уперше це сталося 1964 року, коли вони обіграли у фіналі збірну СРСР — 2:1. Вирішальний матч тоді відбувався на мадридському стадіоні "Сантьяго Бернабеу" за присутності генерала Франко.
До нинішнього успіху Іспанію привів 69-річний тренер Луїс Араґонес. Він очолив збірну чотири роки тому, а нині залишає її. Іде працювати до турецького "Фенербахче".
1/2 фіналу
Росія — Іспанія — 0:3 (0:0).
26 червня. Відень (Австрія). Стадіон "Ернст Гаппель". 50 тис. глядачів (розрахований на 50 тис.). 23°С. Дощ.
Суддя: Ф. Де Блеккера (Бельгія).
Росія: Акінфеєв, Анюков, Ігнашевич, Березуцький, Жирков, Саєнко (Сичов, 57), Семшов (Білялетдінов, 56), Семак, Зирянов, Аршавін, Павлюченко.
Тренер: Ґус Хіддінк (Нідерланди).
Іспанія: Касільяс, Серхіо Рамос, Пуйоль, Марчена, Капдевілья, Сенна, Ін"єста, Хаві (Хабі Алонсо, 69), Давид Сильва, Вілья (Фабреґас, 34), Торрес (Ґуїса, 69). Тренер: Луїс Араґонес.
Голи: Хаві (50), Ґуїса (73), Давид Сильва (82).
Попередження: Жирков (56), Білялетдінов (60).
Ґус Хіддінк, 61 рік, головний тренер збірної Росії:
— Перший тайм ми провели на рівних і навіть трохи більше атакували. А потім спрацював план Іспанії: суперник довго контролював м"яч, швидко перепасовувався, щоб виснажити моїх гравців. Нам довелося бігати за іспанцями, і зрештою ми перестали встигати за переміщеннями опонента.
Луїс Араґонес, 69 років, головний тренер збірної Іспанії:
— До перерви ми грали через довгі передачі — те, що було потрібно Росії. Потім збільшили темп, почали діяти через один доторк. Забили м"яч і тримали його навіть тоді, коли Росія намагалася атакувати.
Фінал
Німеччина — Іспанія — 0:1 (0:1).
29 червня. Відень (Австрія). Стадіон "Ернст Гаппель". 50 тис. глядачів (розрахований на 50 тис.). 25°С.
Суддя: Р. Розетті (Італія).
Німеччина: Леманн, Фрідріх, Мертезакер, Мецельдер, Лам (Янсен, 46), Швайнштайґер, Фрінгс, Хітцльшперґер (Кураньї, 58), Баллак, Подольський, Клозе (Гомес, 79).
Тренер: Йоахім Лев.
Іспанія: Касільяс, Серхіо Рамос, Пуйоль, Марчена, Капдевілья, Сенна, Ін"єста, Хаві, Фабреґас (Хабі Алонсо, 63), Давид Сильва (Касорла, 66), Торрес (Ґуїса, 78).
Тренер: Луїс Араґонес.
Гол: Торрес (33).
Попередження: Баллак (43), Касільяс (43), Торрес (74), Кураньї (88).
Віктор Леоненко, 38 років, колишній форвард київського "Динамо":
— Іспанці взагалі не дали зіграти Німеччині. Команда Йоахіма Лева була схожа на команду тільки перші хвилин 10. Потім у німців виявилися відрізаними від гри фланги. У центрі напівтравмовані Баллак та Фрінгс нічого не могли зробити з опонентами, відібрати у них м"яч. Відтак Клозе постійно був у його пошуках. Іспанія регулярно змінювала гравців на флангах, напрям розвитку своїх атак, тому взаємодія Торреса з власним півзахистом була більш гнучкою. Хоча гол я б не зараховував — Торрес підштовхнув захисника Лама перед тим як забити.
Йоахім Лев, 48 років, головний тренер збірної Німеччини:
— Якийсь час ми фокусувалися на тому, щоб активно грати без м"яча, вчитися володіти ним, швидко грати в пас і вигравати єдиноборства. Це важливо у футболі — особливо на високій швидкості і під тиском. Ми знаємо, що іспанці в цьому дуже сильні, і моїм хлопцям не вдалося їх у цьому переграти.
Луїс Араґонес, 69 років, головний тренер збірної Іспанії:
— Ми зібрали групу гравців, яка чудово грає, вміє тримати м"яч і грати в пас. Їх важко зупинити. Ми працюємо всі разом — ті, хто грає більше, і ті, хто трохи менше. Разом ми і досягли такого успіху.
Усі чемпіони Європи
1960 — СРСР
1964, 2008 — Іспанія
1968 — Італія
1972, 1980, 1996 — Німеччина
1976 — Чехословаччина
1984, 2000 — Франція
1988 — Нідерланди
1992 — Данія
2004 — Греція
Коментарі