25-річний Георгій Чигаєв усьоме виграв чемпіонат України з боксу. Це абсолютний рекорд. Останню перемогу здобув у категорії до 54 кг. До цього виступав у найлегшій вазі — до 48 кг.
— Напередодні Олімпіади в Пекіні мені було дуже важко, — розповідає "ГПУ" Георгій. — Зганяв близько 10 кілограмів. Відчував себе виснаженим. Тому після закінчення Ігор вирішив, що більше мучитися не буду. Спочатку перейшов у вагу до 51 кілограма, але, відчувши себе впевнено у ній, зрозумів, що можу виступати й у важчій категорії.
Новий цикл ви почали серед аматорів. У професіонали йти не збираєтеся?
— Не планую. Торік, після перемоги на чемпіонаті Європи у Ліверпулі, місяць перепочив і поновив тренування як боєць-олімпієць. Зазначу, що профі-бокс мене взагалі не приваблює. Найчастіше там ти залежиш не від своєї майстерності, а від впливовості промоутерів. Мене такий стан справ не влаштовує. Планую залишатися в олімпійській збірній, доки вистачить сил, доки зможу витримати конкуренцію. Та й справді привабливих запрошень від професійних клубів не було.
Привабливих пропозицій від професійних клубів не було
Рік підготовки до Олімпіади, виступ у Пекіні, чемпіонат Європи. Не втомилися?
— Від боксу відпочивав цілий місяць. Але не від спорту. Грав у хокей — це моє захоплення вже понад рік. У моєму рідному місті є команда "Одеські ведмеді". За неї вже три місяці стою у воротах. Від хокею отримую більше задоволення, ніж від боксу.
Що кажуть про ваше хобі тренери?
— Реагують насторожено. Особливо перед Олімпіадою радили про хокей забути. Щоб не травмуватися. Втім, нічого страшного тут не бачу. Ми ж, коли граємо на зборах у футбол, також діємо жорстко, за всіма правилами.
Рік тому в Києві ви разом із Олександром Усиком виконали музичну композицію. Чому не було продовження?
— Часу на запис нової пісні нам із Сашею постійно бракує. Все збираємося піти на студію, але не випадає. Музика у нас не для того, щоб гроші заробляти, а щоб у душі ще щось залишилося.
1983, 19 жовтня — Георгій Чигаєв народився в Одесі
1993 — почав займатися боксом під керівництвом Сергія Антонова
1999 — переїжджає до Львова і починає тренуватися у групі Дмитра Сосновського
2000 — бронзовий призер чемпіонату світу серед юніорів
2005 — виграє "бронзу" у ваговій категорії понад 48 кг у Кубку світу. Через рік повторює досягнення
2008 — в англійському Ліверпулі здобуває звання чемпіона Європи
2009 — усьоме виборює титул чемпіона України і встановлює абсолютний рекорд за цим показником
Неодружений
Коментарі
1