30 листопада стартує біатлонний сезон 2014/2015. Про перспективи наших спортсменів розповідає президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак, 57 років.
Інтерес до біатлону знизився після завершення Олімпійських ігор у Сочі. Які зміни сталися в наших збірних?
— Перейшла на адміністративну роботу олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна. Через серйозну травму спини пропускає сезон Віта Семеренко. Марія Панфілова вирішила, що може реалізувати себе в інших сферах життя і закінчила спортивну кар'єру. Хоча на передсезонних зборах демонструвала пристойні результати. Марія зібрала речі й виїхала до Росії. Це її батьківщина. Я відмовляти не став: якщо у спортсмена закінчилася мотивація, то тут нічого не вдієш. Поки що не виступатиме наш ветеран і лідер чоловічої збірної Андрій Дериземля. Він тренуватиметься за індивідуальною програмою. Розраховую на цього спортсмена в майбутньому. Тож у молодих біатлоністів з'явився шанс завоювати місце в основному складі збірної. Торік ним скористалася Юлія Джима. Ще раніше так пробила собі дорогу Оксана Хвостенко. Тобто йде природний процес зміни поколінь: вчорашні лідери відходять, нові з'являються.
Хто з дівчат може скласти конкуренцію Валентині Семеренко та Юлії Джимі?
— Я покладаю великі надії на 22-річну Ірину Варвинець. Вона добре відпрацювала підготовчий період. Настав час, аби ця робота принесла позитивні результати. Також перспективна Яна Бондар.
Ні Варвинець, ні Бондар немає у складі збірної на першому етапі Кубка світу. Чому?
— Обидві перехворіли і тренери вирішили, що дівчата пропустять перший етап. У нас достатньо спортсменів, які можуть підмінити їх. На другому етапі Ірина та Яна точно стартуватимуть.
Які жіночі збірні лідируватимуть цього сезону?
— Важко сказати. Майже в кожній команді є кілька дуже кваліфікованих спортсменок — Італія, Німеччина, Польща, Норвегія, Росія, Чехія, Білорусь. Вистрелити може будь-яка збірна. Виняток — Франція. Ця команда навряд чи на щось серйозне претендуватиме.
Жіноча збірна України завжди демонструвала кращі результати, порівняно з чоловіками. У цьому сезоні щось зміниться?
— Я сподіваюся на наших чоловіків. Принаймні стрільба цьогоріч має бути однозначно кращою. Всі підтягуються, виглядають пристойно. До нас прийшли кілька спортсменів із Росії. Один із них, Володимир Семаков, пропускатиме перший етап через хворобу, а Олександр Жирний матиме шанс проявити себе. Почнеться сезон, побачимо, чи реальний їхній прогрес.
Коли збірна планує вийти на пік форми?
— У березні. Тоді відбудеться чемпіонат світу.
Чи мали проблеми з передсезонною підготовкою?
— Жодних. Усе передбачене виконано.
На фініші минулого сезону була невизначеність із фінансуванням спортсменів. Чи сталися позитивні зрушення?
— Усі гроші, які нам обіцяли — зарплату, премії, — виплатили.














Коментарі