Така акція вперше проводилася у грудні 2005 року. Тоді переможці виходили на сцену столичного палацу "Україна". Нині всі з"їхалися до Жовтневого, неподалік майдану Незалежності.
— Уболіватиму за Ірину Краснянську, — зізнається "ГПУ" олімпійський чемпіон, гімнаст Валерій Гончаров, 30 років. — Колега все-таки.
Розмовляємо біля входу до палацу. Початок затримується хвилин на 15. Чекають президента Національного олімпійського комітету Сергія Бубку та міністра у справах сім"ї, молоді та спорту Віктора Коржа. Ті трохи запізнюються, приїжджають на двох чорних "мерседесах".
Зал заповнений на дві третини. Згодом у ньому з"являються футболісти київського "Динамо" та збірної України — Олександр Шовковський, Руслан Ротань, Олег Гусєв, Андрій Несмачний та Владислав Ващук. Сідають справа у першому ряді поруч із тренерами національної збірної Олегом Блохіним, Олегом Кузнєцовим та Андрієм Балем. На півгодини спізнюється олімпійський чемпіон з баскетболу Олександр Волков.
До оголошення переможців переходять не одразу. Спочатку ведучі — Юрій Кот, Власта Шовковська, Петро Мага та Людмила Харів — оголошують про створення Академії українського спорту. Академіками оголошують олімпійських чемпіонів минулого — Бориса Шахліна, Ніну Бочарову, Володимира Голубничого, Григорія Крисса, Ельбруса Тедеєва, Лілію Подкопаєву, Віктора Цибуленка, Людмилу Турищеву.
Борзова викликають двічі. Присутні всміхаються. Останнім на сцену виходить 79-річний борець Іван Богдан, чемпіон Олімпіади-1952. Іде, спираючись на ціпок.
Бубка зачитує привітання академікам від прем"єра Віктора Януковича. Коли він та Корж спускаються у зал, помічають, що їхні місця зайняті 82-річною Ніною Бочаровою та Іриною Дерюгіною. Бубка і Корж змушені пересісти ближче до віце-спікера Верховної Ради Миколи Томенка. Поруч із ними сидить народний артист України Богдан Ступка.
Шовковський залишає банкетну залу через 10 хвилин
"Сенсацією року" став 23-річний чемпіон світу з вільної боротьби Ібрагім Алдатов. Він виходить на сцену, хвилюється. Зовсім не розуміє української, якою до нього звертається ведучий. Однієї з тих, хто має вручати нагороду — найкращої гандболістки минулого століття Зінаїди Турчиної, — в залі немає. Тому виходить директор модельного агентства "Карін" Влада Литовченко.
У другому антракті виступає група "Земляне". Виконують свій хіт "Трава у дома". Зал підспівує.
Через півтори години після початку концерту Олег Блохін уперше залишає зал і йде курити. Зі свого місця встає його колишня дружина Ірина Дерюгіна і прямує у тому ж напрямку, що й Блохін.
Він засмучений: футбольна збірна програє у номінації "команда року" фехтувальникам-шпажистам, віце-чемпіонам світу.
Найкращим тренером року визнано Інну Коробчинську, тренера чемпіонки світу з гімнастики Інни Краснянської. Вона виходить на сцену у чобітках і короткому платтячку. Біля мікрофона плаче. А її підопічна таки стає "спортсменкою року".
— Ещё непонятно, кто кого терпит: тренер меня или... — Краснянська стоїть у міні-спідниці й блузці з відкритою спиною і робить багатозначну паузу під сміх залу.
Ім"я "спортсмена року" оголошує дев"ятиразова олімпійська чемпіонка Лариса Латиніна.
— Номинантов трое, — каже зі сцени. — Тем, кто проиграет, советую не опускать лапки.
Й оголошує переможця — легкоатлета Івана Гешка.
Церемонія закінчується через три години. Спілкуємося з Миколою Томенком.
— У парламентаріїв теж є футбольна команда, — розповідає віце-спікер. — Тренує її колишній наставник "Шахтаря" Віктор Прокопенко. Думаю, Віктор Федорович у нас гратиме в нападі, а Віктор Андрійович — у захисті.
Учасники піднімаються на третій поверх на банкет. Журналістів туди не запрошують. Шовковський залишає банкетну залу через 10 хвилин.
Коментарі