Спортивний коментатор і відомий у минулому футболіст Володимир Маслаченко, 70 років, знає собі ціну. Він самовпевнений, а його судження жорсткі й категоричні.
Як вам футбол на останньому Кубку світу?
— Видатним турнір назвати не можна. Провідні футболісти, за винятком Зідана, провалилися і були явно не в своїй тарілці. Причина одна: зірки не встигли відновитися після завершення національних чемпіонатів. Кількість команд у них треба скоротити. До того ж усі мають грати за схемою "осінь-весна".
Як оціните виступ на Мундіалі збірної України?
— Стрибнули вище голови. Класу не вистачало, але для "синьо-жовтих" вдало лягли карти. Плюс Блохін поступово покращував гру підопічних. Був командний прогрес — фізичний та психологічний. Був прогрес індивідуальний — Шовковського, а особливо Вороніна і Тимощука. Невдало виступив Шевченко. Його погана форма не дозволила переграти Італію, а фарт був уже вичерпаний.
Шевченко слабо зіграв через травму?
— Ні. Було дуже багато галасу навколо його переходу до "Челсі". Це вибиває гравця зі звичної колії. Він починає підстраховуватися.
Тобто Шева на Кубку світу беріг ноги для "Челсі"?
— Ні. Просто капітан українців розумів: якщо його не втримали всіма правдами та неправдами в "Мілані" — значить, він за певними параметрами уже не підходить великому клубові. Це явно образило одного з найкращих бомбардирів в історії клубу. А бажання вчити англійську — дурниці. "Мілан" витиснув із Шеви все і просто кинув його. Італійці зуміли виручити 50 мільйонів євро за 30-річного футболіста.
Завдяки чому Італія стала чемпіоном світу?
— Тому що мала кращого тренера і кращого воротаря. Ліппі тихою сапою виграв Кубок світу. Італійці ідеально розподілили сили на весь турнір. До того ж уся команда грає в одному чемпіонаті. Тільки Саудівська Аравія може цим похвалитися. А всі інші зібрані з миру по нитці.
Як на збірну Італії міг уплинути скандал у місцевому футболі?
— Позитивно. Якщо тебе ображають, завжди хочеться дати здачі. Тим більше, гравці не винні. Усіх футболістів не купляють, виходять на одного-двох. І тренерів не можна купити... Щоправда, в нашому футболі деякі тренери результатами маніпулювали. Але ну їх на фіг, не хочу навіть про це говорити.
Хто став найкращим гравцем Кубку світу-2006?
— До турніру думав, що ним буде голландець Роббен. Але після матчу проти сербів він зник. Зате з"явився Зідан. Французові вже після матчу проти бразильців можна було давати "Золотий м"яч". Тоді він дав концерт і грав так, як хотів, а суперники — як могли.
А як же інцидент із Матерацці?
— Забудемо. Зізу поставив на місце провокатора та босяка, який не те що грати не вміє, а нормально схалтурити не може.
"Мілан" витиснув із Шеви все і кинув його
Конкурент у Зідана на турнірі був один — Буффон. Якби не голкіпер "Ювентуса", Україна могла зрівняти рахунок, а Німеччина та Франція — вийти вперед.
Суддівство на Кубку світу було задовільним?
— Навпаки, дуже низького рівня. Судді впливали на результат. До речі, не Іванова маю на увазі. У матчі Португалія—Нідерланди він приймав абсолютно правильні рішення. Інша справа — не вистачило росіянинові педагогіки. Треба було з самого початку підізвати до себе капітанів, розігнати інших і сказати: попереджую, переможцеві дуелі у наступному раунді ні з ким буде грати. Миттєво б заспокоїлися, запевнюю.
Своєю роботою на турнірі задоволені?
— Повністю. Відчув суть усіх матчів, які коментував. Намагався передати глядачеві всю позафутбольну палітру турніру.
Чи не вичерпає себе тренер-Блохін після Кубку світу?
— Тренер-Блохін відбувся після Мундіалю. На початку відбірного циклу такого тренера не було. В Україні Блохін міг працювати і раніше. Просто ходу йому не давав світлої пам"яті Валерій Лобановський.
Як гравець ви не брали участі в Мундіалях.
— 1962-го я був першим номером збірної. У цьому ніхто не сумнівався. Але зламав щелепу, і тренери змусили грати Льову Яшина. А він до турніру був неготовий. Я не протиставляю себе Яшину: ми були у прекрасних стосунках, допомагали один одному.
Правда, що коментаторській справі ви навчалися в Миколи Озерова?
— Ні. У мене не було вчителів. І учнів не маю. Як і друзів.
1936, 5 березня — народився у селі Васильківка Васильківського району Дніпропетровської області
1953 — зарахований до футбольного клубу "Металург" (Дніпропетровськ)
1956 — перейшов до московського "Локомотиву"
1957 — виграв Кубок СРСР
1961 — найкращий воротар СРСР
1971–1990 — працював на Центральному телебаченні
1994 — телекоментатор російського телеканалу НТВ
Заслужений майстер спорту. Одружений, має сина та двох онучок
Коментарі