Пʼятниця, 29 серпня 2008 13:53

З вересня українські клуби платитимуть міліції за охорону на стадіонах

У міліції з"явився ще один легальний вид заробітку - клуби повинні платити за охорону громадського порядку під час проведення футбольних матчів.

Ініціатива платної охорони громадського порядку під час футбольних матчів належить МВС України. "Тепер буде інакше. Починаючи з вересня командам Прем"єр-ліги, першої і другої ліг доведеться платити міліції за забезпечення порядку під час футбольних матчів", - сказав заступник начальника управління Департаменту громадської безпеки МВС України Олег Матвійцов.

Власники клубів обурені самою постановкою питання про платну охорону стадіонів, хоча міліція ще не вказала остаточних розцінок. Поки лише відомо, що плата буде диференційованою.

Футбольні клуби можуть взагалі відмовитися від послуг правоохоронних органів, але в МВС кажуть, що тоді самі клуби несуть всю відповідальність за події на стадіоні. Міліція не знімає з себе відповідальності тільки за безпеку навколо стадіонів.

"Посилені наряди міліції працюватимуть біля стадіонів, але це декілька десятків міліціонерів, а не 2 тисячі, як це було під час матчу Динамо (Київ) - Спартак (Москва) . Інша справа, що в самій чаші стадіону правоохоронні органи працювати тоді не будуть", - сказав Олег Матвійцов.

У Федерації футболу України про платне нововведення нічого не знають. Хоча кажуть, що питання про платні послуги міліції підіймалося МВС вже кілька разів протягом року.

"Я думаю, що це неправильно, адже ФФУ - бюджетна організація. Зараз клуби і ФФУ не можуть забезпечити порядок на стадіонах, це повинні робити з нашою допомогою правоохоронні органи", - заявив віце-президент ФФУ Борис Воскресенський. Він додав, що згідно із законом обшукувати вболівальників, що йдуть на матч, може тільки міліція.

Окрім платних послуг міліції, клуби чекає ще одне нововведення - команди зобов"язали створити групи безпеки, які займатимуться роботою з членами фан-клубів, а також забезпечуватимуть в обсязі своєї компетенції порядок на території стадіону під час матчу. Але вже зараз можна сказати, що в багатьох командах є конкретні люди, які відповідають за роботу з фанатами.

Дело
Зараз ви читаєте новину «З вересня українські клуби платитимуть міліції за охорону на стадіонах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода