понеділок, 05 червня 2017 11:09

Німеччина розбила Росію – 16:0

Антирекорд збірної Росії 1912 року не побитий досі. Фото: permian.ru

5 червня 1912 року стартували Олімпійські Ігри в Стокгольмі. Виступали збірні 18 країн. Уперше була представлена Фінляндія, яка на той час була частиною Росії.

Фіни виступили значно краще за своїх поневолювачів. Вони вибороли 26 медалей, серед яких 9 золотих. Росіяни не мали жодної перемоги: 2 "срібла" і три "бронзи". Більше того, в стартовому матчі футбольного турніру Фінляндія обіграла Росію - 2:1. У втішному матчі Росія була розбита Німеччиною – 0:16. Цей рекорд найбільших поразок досі не побито.

Яскраву перемогу з великим відривом святкував п'ятиборець із США Джим Торп. Він виграв п'ятиборство і десятиборство із величезним відривом. Однак згодом спортсмена дискваліфікували. Мовляв, він колись професійно грав у бейсбол. Справжня причина дискваліфікації – Джим був індіанцем. Торпа реабілітували лише через 60 років.

Олімпіада в Стокгольмі була останньою, на якій переможцям вручалися справжні золоті медалі. Надалі нагороди виготовлялися із срібла й вкривалися позолотою.

Медальний залік виграла команда США. Другими були шведи, а третіми – спортсмени Великобританії.

Зараз ви читаєте новину «Німеччина розбила Росію – 16:0». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua