неділя, 21 серпня 2016 22:20

"Футбол багато йому дав": ким був Жоао Авеланж і як він змінив ФІФА

"Футбол багато йому дав": ким був Жоао Авеланж і як він змінив ФІФА

16 серпня на 101-му році життя помер колишній президент Міжнародної федерації футболу (ФІФА) Жоао Авеланж. 2 липня Авеланж був госпіталізований у лікарню Ріо-де-Жанейро з пневмонією, проте вже через три дні колишній футбольний чиновник покинув лікарню в зв'язку з поліпшенням стану здоров'я.

Авеланж був президентом ФІФА з 1974 по 1998 рік. Після відходу у відставку з посади глави ФІФА Авеланж передав посаду Зеппу Блаттеру, але отримав звання почесного президента організації. У 2013 році він залишив посаду почесного президента ФІФА після звинувачення у хабарництві у великих розмірах.

Жоао Авеланж народився 8 травня 1916 року в Ріо-де-Жанейро.

У 1936 році в Берліні брав участь в Олімпіаді як плавець, а в 1952 році - як гравець національної збірної Бразилії з водного поло на літніх Олімпійських іграх у Гельсінкі.

Після завершення спортивної кар'єри перейшов на адміністративну роботу.

З 1955 по 1963 рік був членом Національного олімпійського комітету Бразилії.

З 1963 по 2011 рік був членом Міжнародного олімпійського комітету.

У 1974 році був обраний президентом ФІФА. Він очолював організацію до 1998 року. 8 червня 1998 року був обраний почесним президентом ФІФА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інфантіно зароблятиме на посаді президента ФІФА менше, ніж Блаттер

Авеланж був одним з тих, хто поклав початок комерціалізації футболу і перетворив ФІФА у фінансову імперію. А вже потім спортивну. Детально про це та тотальну корупцію у ФІФА описав англійський журналіст Девід Ейлоп у своїй книзі "Як вони вкрали у нас гру".

На момент обрання Жоао Авеланжа президентом ФІФА, в організацію входили 142 футбольні федерації. За час президентства Авеланжа кількість федерацій-членів збільшилася до 204. На даний момент футбольні федерації 209-ти держав входять до складу ФІФА. Для порівняння, лише 193 держави є членами ООН.

Жоао Авеланж приділив особливу увагу розвитку найголовнішої футбольної першості - Кубка світу з футболу. До 1978 року включно в турнірах брали участь лише 16 команд. Починаючи з КС-1982, який відбувся в Іспанії, число команд-учасників збільшилася до 24-х, а починаючи з Кубка світу з футболу 1998 року, який пройшов у Франції, в Мундіалях стали брати участь 32 команди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блаттера і Платіні відсторонили від футболу на вісім років

З ініціативи Жоао Авеланжа почали проводитися численні інші футбольні змагання, такі як чемпіонат світу з футболу серед молодіжних команд до 20 років, чемпіонат світу з футболу серед юнацьких команд до 17 років, Кубок Конфедерацій і чемпіонат світу з футзалу. Також Авеланж розвивав жіночий футбол. У 1991 році був проведений перший чемпіонат світу з футболу серед жінок. Крім того, жіночий футбол став олімпійським видом спорту. Перший олімпійський футбольний турнір серед жіночих команд було проведено в 1996 році на Олімпійських іграх в Атланті.

Ще одне ключове рішення Авеланжа - бразилець підготував собі наступника Зеппа Блаттера, який добре засвоїв уроки свого вчителя.

Нагадаємо, Жоао Авеланж займав посаду президента ФІФА майже чверть століття. Він - один з найграндіозніших і неоднозначних фігур світового спорту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блаттера закидали банкнотами на прес-конференції ФІФА (ФОТО)

"Помер колишній президент ФІФА Жоао Авеланж. Футбол багато йому дав. Так, ви прочитали все правильно", - дуже влучно написав Гарі Лінекер в одній із соціальних мереж після смерті бразильця.

Зараз ви читаєте новину «"Футбол багато йому дав": ким був Жоао Авеланж і як він змінив ФІФА». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4166
Голосування Чи підтримуєте те, що українські спортсмени зі зброєю захищають нашу країну від вторгнення РФ?
  • Так. Це - громадянський обов'язок, а частина з них ще й представляє клуби ЗСУ
  • Не зовсім. Вони мають прославляти Україну на спортивних аренах і закликати світ підтримувати нашу країну
  • Усі методи хороші. Головне - не бути псевдопатріотами, як Тимощук
Переглянути