Ексклюзиви
Понеділок, 07 липня 2008 19:48

Асамблея Євроліги змінила формат турніру

В понеділок відбулася Генеральна асамблея Євроліги, яка ухвалила декілька стратегічних рішень розвитку турніру, повідомляє Газета.Ру.

Після більш ніж тригодинного обговорення асамблея більшістю голосів схвалила нові системи відбору і розіграшу баскетбольної Євроліги. З початку сезону-2008/09 24 команди, що беруть участь в турнірі, на першому етапі будуть розділені на чотири групи. За підсумками двохколового регулярного чемпіонату кращі чотири клуби кожної групи виходять в Топ-16. Надалі відмінність від колишньої системи полягатиме лише в тому, що чвертьфінальні серії плей-офф проводитимуться до трьох перемог.

Система відбору, обговорення якої було найбільш гарячим, вступить в дію з початку сезону-2009/10.

Склад Євроліги формуватиметься з команд, що отримали ліцензію одного з трьох типів.

Ліцензії А (довгострокові) отримають кращі 16 клубів за наслідками попередніх 5 сезонів (включаючи сезон-2008/09). При оцінці, окрім спортивних результатів, будуть враховані ТБ-доходи і відвідуваність. Одній країні не дозволено мати більше трьох ліцензій А. Дві ліцензії Євроліга може видати як wild-card. Ліцензія вилучається, якщо команда опиниться останньою в трирічному рейтингу Євроліги або втратить право виступати в першому дивізіоні чемпіонату своєї країни.

Ліцензії В (довгострокові) отримають 7 команд, які будуть делеговані національними лігами, вибраними на основі рейтингу країн за наслідками виступу в Євролізі і маркетингового потенціалу. Ліцензія може бути втрачена, якщо команда опиниться останньою в трирічному рейтингу Євроліги.

Ліцензію С (річну) отримає переможець Єврокубка.

Крім того, клуб зі схваленням Євроліги може продати ліцензію, але не раніше сезону-2012/2013.

Інші рішення і повідомлення Генеральної Асамблеї Євроліги:

- з сезону-2011/12 команди зобов"язані проводити матчі на аренах, місткістю не менше 10 тисяч глядачів;

- з сезону-2008/09 система відеоповторів для арбітрів вводиться з першої ж стадії;

- перерва між другою і третьою чвертями збільшена з 15 до 17 хвилин;

- регіональні телекомпанії, що транслюють матчі, мають право на рекламні тайм-аути в другому і четвертому періодах.

Зараз ви читаєте новину «Асамблея Євроліги змінила формат турніру». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода