Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь прокоментував внесений президентом законопроєкт "Про застосування англійської мови в Україні".
Звуження сфери застосування української мови є неприпустимим, оскільки порушує Конституцію і рішення Конституційного суду, сказав Кремінь.
"Будь-які зазіхання на юридичний статус української мови як державної на території України неприпустимі, оскільки порушують конституційний лад держави, загрожують національній безпеці та самому існуванню державності України", – сказав мовний омбудсмен.
Кремінь зауважив, що наразі не розуміє, чи зможе титрування повною мірою замінити дубляж. Адже кожен українець має право отримувати інформацію державною мовою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найближча до української мови – не російська. Сім міфів кремлівської пропаганди
Крім того, у Конституції написано, що громадяни не зобов'язані володіти іншою мовою, крім державної.
Тому відсутність дубляжу може стати порушенням прав українців, вважає омбудсмен.
"Не забуваймо, що у закладах загальної середньої освіти наші діти вивчають дві іноземні мови. Але це не означає, що застосування української мови в усіх сферах суспільного життя на території України може бути обмежене", – сказав Кремінь.
"Підкреслюю ще раз: є рішення КСУ і єдиною державною залишається українська", – заявив уповноважений.
28 червня в Верховній Раді зареєстрували президентський законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Документ визначає англійську як мову міжнародного спілкування в Україні, а також сприяє вивченню англійської громадянами України.
Законопроєкт передбачає збільшення частки фільмів мовою оригіналу, однак стрічки мають доповнити українськими субтитрами.
Коментарі
1