Середа, 13 березня 2019 13:36

Від цього палатиме у Москві – Скрипін звернувся до депутатів

Від цього палатиме у Москві – Скрипін звернувся до депутатів
Журналіст Роман Скрипін підтримав закон про мову Фото: promin.cv.ua

Журналіст Роман Скрипін закликав підтримати закон про державну мову. Він розповів про своє бачення необхідності підтримки владою української.

"В Україні мають бути стимули. Навчання українською. Щоб потім здобути вищу освіту, тобі обов'язково потрібно знати українську. Ніякої вищої освіти іншою мовою бути не може. Для того щоб отримати посади – потрібно знати державну. Далі все буде зв'язано. Для того щоб спілкуватися з людьми, потрібно буде знати українську. Для отримання громадянства теж потрібен іспит з мови. Нам не потрібен громадянин, який не знає української. Це є по всій Європі", - пояснює він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нам не потрібні "лякалки" - нардеп розповів, коли приймуть мовний закон

Додає, що всі національні канали повинні працювати лише українською. Мовами національних меншин – лише якісь локальні.

"Мова це зброя. Якщо у нас війна, то це серйозна зброя. Від цього палатиме у Москві так, що ви собі не уявляєте", - каже журналіст.

Співачка, телеведуча, художниця, заслужена артистка України Анжеліка Рудницька закликала народних депутатів ухвалити закон про державну мову 5670-д.

"Довгий час українці зберігали свою мову у піснях, у переказах, у родинах, але у державі Україна має бути єдина державна мова. І нам дуже хочеться послуговуватися українською мовою не тільки вдома у своїх родинах, але й мати доступ до україномовного контенту в державних установах, в публічних закладах, куди ми всі звертаємося. Українці не повинні бути україномовною діаспорою у власній країні", - заявила Рудницька у Facebook.

Зараз ви читаєте новину «Від цього палатиме у Москві – Скрипін звернувся до депутатів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода