Середа, 22 січня 2020 14:52

Уряд ігнорує мовний закон

Кабмін продовжує ігнорувати положення мовного закону.

Уряд повинен був до 16 січня 2020 року підготувати та подати на розгляд Верховної Ради проєкт закону щодо порядку реалізації прав корінних народів, національних меншин, написав мовознавець Іван Ющук у Facebook.

Потрібно визначити заходи, спрямовані на сприяння вивченню української мови людьми, які живуть на тимчасово окупованій території України. Затвердити Державну програму сприяння опануванню державної мови.

Має бути прийнятий порядок проведення іспиту на рівень володіння державною мовою та порядок контролю за використанням української мови органами влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Найбільше інформації генерує бізнес" – чим важлива нова норма мовного закону

Уряд повинен забезпечити переклад та опублікування українською мовою міжнародних договорів України, які не оприлюднювалися державною мовою раніше.

До 16 січня 2020 року міністерства та інші центральні органи виконавчої влади повинні були привести нормативно-правові акти у відповідність із мовним законом.

Автор: Facebook
 

В Україні 16 січня набуває чинності норма закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" в частині мови реклами.

Це означає, що реклама на телебаченні, радіо, в інтернеті та на зовнішніх носіях - бігбордах, сітілайтах, рекламних площинах у магазинах, має бути українською мовою.

Зараз ви читаєте новину «Уряд ігнорує мовний закон». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 697
Голосування 31 жовтня, Усик - Чисора. Як закінчиться бій?
  • 1) перемогою Усика за очками
  • 2) перемогою Усика нокаутом
  • 3) перемогою Чисори за очками
  • 4) перемогою Чисори нокаутом
  • 5) нічиєю
Переглянути