Субота, 09 листопада 2019 09:10

Сьогодні відзначають День української писемності та мови

Сьогодні відзначають День української писемності та мови
День української писемності та мови відзначають з 1997 року Фото: starkonnb.info

9 листопада відзначають День української писемності та мови. Свято започатковане на честь літописця Нестора. Саме його вважають "батьком українського письма".

На початку XII століття у Києві він створив літопис, в якому охопив події, починаючи від біблійних часів і до XI століття. Його написання зайняло близько 20 років. На жаль, первісна редакція "Повісті" загублена, і до наших днів дійшли тільки перероблені її видання.

Назва "українська мова" зустрічається у джерелах з початку XVI століття. Нею спілкувалися на українських землях Речі Посполитої. Також називали "руською".

Сучасна літературна українська мова з'явилася у XVIII столітті. Вперше використана у "Енеїді" Івана Котляревського. Остаточно закріпив розмовну українську в літературних творах поет Тарас Шевченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Вживання української лише в роботі означає, що володіємо нею погано"

Упродовж століть українська мова зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, залежно від того, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус.

День української писемності та мови відзначають з 1997 року.

Сьогодні українська мова відіграє вирішальну роль у консолідації єдиної політичної нації. Проте загрозу їй остаточно не усунуто.

Про це написав третій президент Віктор Ющенко у Facebook напередодні Дня української писемності та мови.

"Українська мова – не просто засіб спілкування. У ній наша сила!

Наша мова належить до 30 найпоширеніших мов світу. Наше письменство має тисячолітню традицію – від літопису Нестора та "Слова о полку Ігоревім" до Григорія Сковороди, від Івана Котляревського, Тараса Шевченка й Івана Франка до нашого часу.

Зараз ви читаєте новину «Сьогодні відзначають День української писемності та мови». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1076
Голосування Андрій Шевченко залишить збірну України після Євро-2020?
  • 1) так, разом з італійськими помічниками перейде до "Мілана"
  • 2) ні, захоче зіграти як тренер на Кубку світу-2022
Переглянути
Погода