Збагатити повсякденну лексику можна дуже швидко, якщо кожного дня додавати до неї по кілька забутих українських слів. Вони зроблять мову більш милозвучною та різноманітною, пише tsn.
Словниковий запас можна поповнити ось такими п'ятьма словами, які зроблять мову більш милозвучною та різноманітною:
Байдикувати
Це розмовне слово, що означає – нічого не робити, нічим не займатися. Його можна використовувати у своєму повсякденному побутовому спілкуванні, тоді ваша українська мова буде живою та народною.
Пане/пані
Це українське слово, яким можна звертатися. Наприклад, до незнайомих людей. Щоб не використовувати грубіших звернень "юначе" та "дівчино". Адже таке звертання до людини буде набагато милішим та милозвучнішим.
Метикуватий
Це слово використовується на позначення розумної та кмітливої людини. Також метикуватою може бути якась складна задача, над якою слід добре подумати.
Манівцем
Слово вживають на позначення обхідних шляхів, якщо йти не прямою дорогою, а в обхід. В українській мові також із цим словом є фразеологізм, коли людина на щось натякає – "говорити манівцями".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Факапити", "хейтити", "на ізі" - як ці суржикізми легко замінити українськими словами
Слушний
Це слово можна використовувати на підтвердження чиєїсь правоти чи правильності висловленого. Також слово "слушний" використовують як синонім до слова "відповідний".
Пройдисвіт
В українській мові це слово використовується на позначення людини із сумнівною репутацією, яка може обдурити і здатна на погані вчинки.
Чи не щодня українці вживають слова, які невиправдано запозичені з російської мови.
Мовознавець Олександр Авраменко розповів, що словам "лєснічна площадка" і "замочна скважина" можна дібрати мелодійні українські відповідники.
Коментарі