У муніципальній школі мистецтв у Києві викладають російською мовою. Батьки виступають проти.
"У державній школі мистецтв не можуть нічого вигадати, щоб моя 7-річна донька розспівувалася українською мовою. Вчителька молода, її по-людськи шкода. Вона з Херсона, а там усе було російською. Але не вірю, що не існує вправ українською. І не хотілося б, щоб першу ж пісню, яку розучить Ніна, була піснею Алли Пугачової - виконавиці з санкційного списку, яка вважає Крим Росією. Викладачка погодилась разговарівать на украінском. Но она же будет ходить на сольфеджио, а там вряд ли вам найдут преподавателя, которий будет вести на украинском. Київ. Столиця України", - пише у Facebook журналіст Богдан Кутєпов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філолог розповіла, як ростити дитину у російськомовному середовищі
Його дружина Христина Коціра звернулася до вчительки і попросила перейти на україномовні вправи.
"Я просто не думала, що в державній музичній школі треба про таке просити. Дзвінок: я поговорила с руководством, предлагаю так: я буду разговаривать с Ниной на украинском, но все расспевки на русском. Поймите - других нет, есть только одна академическая база. Пугачову петь не будем, будем английские песни. Но все управжнения на русском. Йшов 28 рік незалежності. 5 рік війни з Росією. В державних школах дивувалися проханню проводити заняття українською і переконували, що вправ і пісеньок українською не існує в природі", - поділилася Христина Коціра.
У столиці зріс попит на викладачів української. На це вплинуло запровадження мовних квот на телебаченні. Знання мови підтягують політики, бізнесмени, службовці та їхні дружини.
"Якось до мене зателефонувала жінка і сказала: "Ненавижу украинский язык, но он мне нужен! Можешь помочь?" — згадує мовна тренерка Міра Кім. — А вже після року навчання вона відчувала задоволення від кожної української фрази. Вона захоплювалась тим, що в нашій є багато слів, які не мають відповідників у російській"
Коментарі
1