Мова, якою людина розмовляє, впливає на її мозок.
Такого висновку дійшли вчені з Інституту когнітивних функцій людини та мозку Макса Планка в Лейпцигу, пише Medical Xpress.
Це одне з перших досліджень, яке показало відмінності між мозками людей, які мають різні рідні мови.
Науковці за допомогою магнітно-резонансної томографії дослідили мізки носіїв німецької та арабської мов і виявили відмінності в деяких його частинах.
Порівнявши МРТ мозку 94 носіїв різних мов, науковець Сюеху Вей з'ясував, що мова, якою спілкується людина, моделює зв'язки в мозку. Вони можуть лежати в основі нашого мислення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У якій сфері найбільше порушують мовний закон – інфографіка
Під час дослідження носії німецької мови показали сильніший зв'язок у мовній мережі лівої півкулі, ніж носії арабської мови.
За словами науковців, такі висновки можуть бути пов'язані зі складним синтаксисом німецької мови, який зокрема зумовлений вільним порядком слів.
"Зв'язки у мозку модулюються навчанням й навколишнім середовищем у дитинстві, що впливає на обробку та когнітивне мислення в мозку дорослої людини. Наше дослідження дає нове уявлення про те, як мозок адаптується до когнітивних вимог", – пояснив науковець Альфред Анвандер.
У майбутньому це дослідження допоможе науковцям більше дізнатися про міжкультурні відмінності людей.
Три роки тому Верховна Рада ухвалила закон, що передбачає обов'язкове використання української мови в органах державної влади, місцевого самоврядування, публічних сферах громадського життя.
Українську мають знати чиновники всіх рівнів, судді, правоохоронці, працівники галузі освіти, медичної галузі, посадовці державних і комунальних підприємств, адвокати, нотаріуси.
Також українською мовою має працювати сфера обслуговування.
Коментарі