Завдяки закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" питанням мови більше не будуть спекулювати.
"Набуття законом чинності означає те, що мовними питанням більше не будуть спекулювати. Не будуть піднімати його перед виборами і розказувати, що у нас має бути регіональна мова", - каже Gazeta.ua керівник проекту "Є-Мова" Анастасія Розлуцька.
Завдяки закону в Україні з'являться безкоштовні курси для громадян, які недостатньо володіють державною мовою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Бачимо тривожні сигнали" - співавтор мовного закону
"Чинна влада не буде намагатися скасувати закон. Наш президент — не самогубець. Він не повинен втручатися в питання мовної політики, бо закон підписаний. Закон важливий не тільки тому, що ми його так довго і болісно приймали. Мова об'єднує. Усі соціологічні дослідження вказують на те, що мовної проблеми в Україні немає. Понад 60 відсотків вважають, що державна мова має бути одна", - каже вона.
16 липня набув чинності закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Тепер українська мова є обов'язковою у всіх сферах публічного життя.
Закон передбачає, що кожен громадянин України зобов'язаний володіти державною мовою. Для тих, хто її погано знає, відкриють в усіх містах безкоштовні мовні курси.
Коментарі