Нормальним вважається, коли людина окрім рідної, знає ще одну-дві чи більше мов. Не дарма кажуть, що скільки ти знаєш мов, стільки ти людина. Тому-то в тому, що люди в Україні знають російську мову і розмовляють нею, ніби нема нічого поганого. Але тим самим вони роблять і собі, і цілій країні ведмежу послугу. Бо російська мова - не просто мова "міжнародного спілкування" як це подають деякі її прихильники, але й, на жаль, страшна зброя в руках політиків.
В даному випадку йде мова про президента РФ Володимира Путіна і російських політиків загалом, бажання яких відновити стару імперію а-ля Радянський Союз не дає їм спокою.
Поки Росія налаштована проти України вороже і дивиться на нас як на свою колишню колонію і сировинний придаток - підвищення статусу російської мови має бути зняте з порядку денного.
Україна перманентно знаходиться під тиском Росії, яка використовує русифікацію в сусідніх країнах для геополітичного укорінення на цих територіях, перетворення країн СНД в сферу свого безмежного впливу. Бо для Росії мова грає вирішальну роль як геополітичний чинник, який покликаний реалізувати імперські прагнення Росії стати наддержавою за рахунок втягнення в свою орбіту країн-колишніх республік СРСР. Для втілення цієї концепції в життя покликаний проект "Русскій мір", основним інструментом реалізації якого є російська мова, а не православ'я, не єдина історична пам'ять про "єдіний-нєдєлімий СССР" чи міф про "Вєлікую Побєду".
Нам не вижити, якщо спілкуватимемося тією ж мовою, що й колишній окупант, який хоче і може ним стати знову.
Так вже було зроблено з Білоруссю, яка стала васалом Росії, відмовившись від рідної мови. Офіційно в цій країні білоруською мовою постійно користуються 6% громадян.
Сама по собі російська мова не так небезпечна, але коли мовний фактор використовує північний сусід, то всі сентименти і порівняння України зі "швейцаріями" чи "бельгіями" стають недоречними.
Для Росії мова грає вирішальну роль як геополітичний чинник, який покликаний здійснити імперські прагнення Росії стати наддержавою за рахунок втягнення в свою орбіту інших країн.
Нам не вижити, якщо спілкуватимемося тією ж мовою, що й колишній окупант, який хоче і може стати ним знову. Тому поки Росія налаштована проти України вороже і дивиться на нас як на свою колишню колонію і сировинний придаток - питання підвищення офіційного статусу російської мови має бути знято з порядку денного.
Коментарі
47