Ексклюзиви
Неділя, 21 жовтня 2012 18:00
Северин Наливайко
Северин Наливайко
Северин Наливайко

Як ставишся до комуняк?

– Сифілісом не хворів? ­СНІДом? Як ставишся до комуняк?

Дослівно ці питання мені як донору ставили в київській клінічній лікарні №9. На останнє з них моя коротка думка давно усталена, тож часу на роздуми я не потребував. Саме хотів її висловити, як почув у доповнення, що всі вони висітимуть на гілляках. Розцінюю це твердження як підказку – щоб через, не дай Боже, неправильну мою відповідь донор їм не відсіявся.

А зрозумів я, чого стосувалося політичне запитання, аж коли мені вручили червоне "Удостоверение донора СССР".

– 40 раз здаси – будеш почесним, – каже лаборантка.

Розпитав, що, крім статусу, це додає 20 відсотків до пенсії. Читаю посвідчення. Все доводиться сприймати на віру: що моя кров не уражена сифілісом, що її, скоріше за все, комусь заллють і що є закон, який обіцяє ­через 32 роки мене за це винагоро­дити. Навіть якщо документ виданий від імені неіснуючої установи – Министерства здравоохранения СССР.

На десяту частину я вже почесний, бо здаю кров учетверте за ­життя. Чому мені таку книжечку не заводили раніше? ­Напевно, ­бланків не було. У ­вихідних ­даних ­вичитав, що останній ­наклад – два ­мільйони. Щоб поскоріше ­вичерпати такі артефакти, я ­тепер – з ­надією, що їх не ­додруко­вано, а десь відкопали, – ­раджу всім не просто ділитися кров'ю, а й щоразу заводити картку донора.

Зараз ви читаєте новину «Як ставишся до комуняк?». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

61

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода