Переселенець із Луганська Микита Курилко відкрив вело-кав"ярні під назвою "Coffee Brew Bike". Мешкає хлопець у Запоріжжі із сім'єю. Мріє про власний дитячий садок.
"Люблю спілкуватися з дітьми. Коли навчався у Харківській гуманітарно-педагогічній академії на вчителя молодших класів у групі було 27 дівчат і я, один хлопець. Не довчився – весь час доводилося працювати", - каже Микита, пише life.pravda.com.ua.
З Луганська виїхав ще у лютому 2014-го, до окупації. У Запоріжжі змінив шість квартир. Одружився на новому місці, народився син.
Розпочати власну каво-справу підштовхнула презентація директора Isla – компанія яка запускала мобільні кав'ярні Coffee Brew Bike.
"Мої інвестиція у Coffee Brew Bike становила 2,5 тисячі доларів (68 990 грн - Gazeta.ua). Це майже всі мої заощадження на той момент. Того року був великий захід: у Генічеську на Азовському морі відбувалася конференція реабілітаційних центрів – три дні, 5 тисяч людей. За цей час мені повернулася половина вкладеного в бізнес", - згадує Микита.
За словами хлопця, проблема – зі стаціонарним місцем. Постійну оренду платити дорого, "стояти" також не вихід. Максимальний заробіток – 5 тисяч гривень на місяць. І це за умови, якщо працювати одному. Конкуренція в сегменті кави дуже велика, у Запоріжжі є свої монополісти.
Конструкція вело-кав"ярні доволі мобільна – вона залежить тільки від розетки. Якщо тобі необхідно переїхати – не треба тягати кава-машину з місця на місце, все обладнання складається в тумбу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переселенка розповіла, як впоралася з депресією після переїзду
В Україні середній дохід переселенця становить 2 187 грн. У вересні 2018 року середньомісячний дохід більшості домогосподарств ВПЛ не перевищує 5 тис. грн. За словами голови представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Лотара Вайса, під час дослідження було опитано близько 6 тисяч осіб.
Коментарі