На Буковині родини переселенців з Донбасу третій рік живуть в недобудованому гуртожитку, що не здано в експлуатацію. Реконструкцію покинутої будівлі в селі Михайлівка почали за кошти Євросоюзу, але так і не завершили, повідомляє ТСН.
76-річний луганчанин Володимир Сергійович кожен свій день починає з походу за водою з порожньою тарою до сусідів. "П'ять банок беру, і у мене ця вода", - говорить він.
В крани потрапляє вода з найближчого колодязя, що не ризикують не тільки пити, але навіть митися в ній або прати одяг. Стічні води з місцевих господарств збираються в невелике озеро в низині, поруч з яким розташований колодязь, звідки потрапляє вода в гуртожиток для переселенців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переселенцям відремонтували 12 квартир за гроші Німеччини
Сусідка Ірина Олексіївна показує рідину, що тече з кранів, і висновки санінспекції про небезпечний вплив цієї води на здоров'я людини. Але жінка запевняє, що отруйна вода - не єдина проблема переселенців. Двоповерхівка досі не прийнята в експлуатацію, тому що недобудована. Хто міг, давно виїхав, залишилося сім родин - в основному пенсіонерів, а також мати з п'ятьма дітьми.
"Від вологості хворіємо. З вікон капає вода, тече просто. Вночі спиш - з підвіконня капає", - каже переселенка Олена Кудряшова.
Мешканці гуртожитку зверталися в різні інстанції, але безрезультатно.
"Почали ми ходити, питати, що ж нас ось так кинули. Гроші закінчилися, проект закритий чого ви хочете від нас", - розповідає Ірина Мезенцева.
На реконструкцію житла для переселенців кошти виділив Євросоюз, і вони закінчилися в самий розпал робіт. Принаймні, так пояснюють ситуацію в сільській раді. Людям же дозволили заселитися, бо вони взагалі не мали де жити.
"Об'єкт не був повністю завершений через брак грантових коштів, і потрібні були додаткові кошти з обласного бюджету. Наша селищна рада залишився сам на сам з цією проблемою і з переселенцями", - говорить голова Глибоцької селищної громади Григорій Ванзуряк.
В облраді, який освоював гранти, тепер стверджують, що проект і не передбачав оздоблювальних робіт або навіть підведення питної води, і люди, які ним займалися, давно не при посадах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Активісти розповіли які афери провертають на переселенцях
"Цей проект був реалізований при шостому скликанні обласної ради, дане скликання - сьоме, і проект закінчився, коли почав працювати сьоме скликання. Обласна рада виконала все", - каже головний спеціаліст відділу регіонального розвитку Чернівецької обласної ради Тетяна Акрішора.
Щоб хоч якось зменшити проблеми людей, вже коштом ОТГ в гуртожиток провели електрику та утеплили дах. Тепер намагаються очистити воду хоча б до рівня технічної, але на більше, кажуть у селі, грошей місцевого бюджету точно не вистачить.
У фейсбуці юристи безкоштовно консультують переселенців, жителів Донецької та Луганської областей, воїнів АТО, та усіх, хто немає грошей заплатити за послуги адвоката. Для цього створили групу "Юридичні консультації".
Коментарі
1