У Харкові переселенці з модульного містечка на просп. Ландау мають знайти собі житло до 30 серпня.
У Харківській міськраді стверджують, що приміщення не переживе зиму, оскільки перебуває в аварійному стані. Про це повідомила заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан. За її словами, є високий ризик пожеж, передає "KHARKIV Today".
"Це нежитлові приміщення у вигляді контейнерів, приміщення для тимчасового перебування", - заявила Горбунова-Рубан.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли, як дітям із зони ООС вступити до українських університетів
Переселенці мають покинути модульне містечко ще й тому, що через погану вентиляцію в приміщеннях накопичується конденсат, від нього пошкоджується електропроводка. Цієї зими в містечку почастішали замикання, була одна невелика пожежа. Тоді обійшлося без постраждалих, але, на думку Горбунової-Рубан, приміщення не переживуть зиму.
Транзитне містечко відкрили в січні 2015 року. Відтоді через нього пройшли понад 800 осіб. Одночасно в модулях жили 360-370 людей, зараз там 302 особи, зокрема, 130 дітей, 33 пенсіонери і 17 багатодітних сімей.
Чиновники стверджують, що більшість людей не хочуть виїжджати. Пояснюють, що їм складно або дорого винаймати житло. За даними міськради, з усіх жителів містечка працюють лише 13 осіб. У міськраді запропонували пенсіонерам влаштувати їх в інтернати для літніх самотніх людей, але всі відмовилися. Також не захотіли переїхати в спеціалізовані установи люди з інвалідністю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Батько трьох доньок розповів, чому та як переїхав з родиною до Америки
Кілька багатодітних сімей погодилися оселитися в гуртожитку, побудованому за гроші німецького уряду в Дергачівському районі.
Але більшість - проти виселення. За словами Горбунової-Рубан, ніхто примусово не виселятиме людей. Розв'язання цієї проблеми в міськраді поки що не бачать.
За словами переселенців, останнього разу з усіма жителями будиночків і гуртожитків уклали договір тільки на 4 місяці - до 1 вересня, хоча раніше документи підписували на півроку. Люди не хочуть їхати та згодні своїм коштом ремонтувати приміщення, якщо знадобиться.
"У гуртожитку взагалі все добре, але є невеликі проблеми. Зокрема, підлога провалилася у когось. Проте люди готові зробити все самі. Поки що мені не надходило ніяких повідомлень про те, щоб я виселялася. Горбунова-Рубан попередила тільки багатодітні сім'ї, аби готувалися звиїжджати ", - розповіла мешканка модульного містечка Олена.
У Луцьку допомагають повернутись до повноцінного життя людям після травм, інсультів, операцій. Усім, у кого є проблеми з ногами та дрібною моторикою рук. Поки що не беруть тяжкі випадки та маленьких дітей. Лікують пацієнтів викладачі-волонтери та студенти Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки.
Коментарі