Державна авіаційна служба України запровадила обмеження на польоти безпілотних повітряних суден.
Відомство оприлюднило карту "заборонених зон". На мапу потрапив маєток президента Петра Порошенка у Козині на Київщині, пише "Українська правда".
"З огляду на стрімкий розвиток ринку безпілотних повітряних суден, ми працюємо над розробкою нових правил, що безпечно інтегрують нові види повітряних суден до існуючої системи використання повітряного простору", – повідомляють у Державіаслужбі.
Щоб запустити пристрій вагою до 20 кг, треба звернутися з листом в довільній формі за разовою заявкою до Украероцентру за 10 робочих днів.
Карта заборонених зон з'явилася напередодні, хоч активісти просили про це ще півтора місяці тому.
"Рекомендації, які зараз розмістили на сайті не відповідають прийнятому у вересні нормативному документу – "Порядок використанні повітряного простору". Тут сказано, що польоти БПС вагою до 20 кг мають виконуватися у межах зон обмежень/резервувань повітряного простору. Вони виділили зони і кажуть, що безпілотники можуть літати тільки там, але з їхнього дозволу. Це принципі не відповідає цим правилам. Там написано, що в усіх інших місцях можна літати без жодних дозволів", – каже засновник Quadrocopter.ua і дистриб'ютор DJI в Україні Тарас Трояк.
За словами фахівця, існують тільки рекомендації щодо заборони використання дронів. Зокрема, не втручатися за допомогою безпілотника в чиєсь приватне життя, не робити спроб когось сфотографувати або зафільмувати без його дозволу, припиняти політ на вимогу представників правоохоронних органів або військових. Прописаних таких норм у документах не має.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обмежили використання дронів: у чому небезпека
Це просто рекомендація Державіаслужби, яка не має жодних юридичних наслідків. Єдиний плюс цих рекомендацій, що ми зараз бачимо зони з обмеженнями. У них потрібно приділяти більше уваги безпеці польоту, тому що там накладені обмеження – це значить, що потенційно там можуть літати літаки", - каже Трояк.
За невиконання рекомендацій жодної відповідальності поки немає. Наразі притягнути до відповідальності власника безпілотного літального апарату фактично неможливо.
Від 1 червня в Україні почав діяти Тимчасовий порядок використання повітряного простору. Обмеження щодо зйомок із використанням дронів затвердила Державна авіаційна служба України. Під заборону потрапляють безпілотники масою понад 2 кг. Для їхнього використання слід подати заявку на використання повітряного простору. Легшою технікою, до 2 кг, можна користуватися лише вдень.
Коментарі