вівторок, 04 вересня 2018 09:11

Сьогодні заснували Kodak: як це було

130 років тому запатентував плівкову камеру. Того ж дня американець Джордж Істмен зареєстрував власну торгову марку - Kodak.

  Американець Джордж Істмен засновник Kodak. Фото: Вікіпедія
Американець Джордж Істмен засновник Kodak. Фото: Вікіпедія

У віці 24 років Істмен вирішив відпочити в Санто-Домінго і зняти на фотоплівку місто. Проте куплений фотоапарат виявився настільки громіздким і незручним в транспортуванні і експлуатації, що він вирішив відмовитися від цієї ідеї. Але з цього моменту його думки зайняла фотографія: він поставив перед собою мету максимально спростити цей трудомісткий процес.

У 1879 рік Істмен побудував машину для виготовлення сухих броможелатинових фотографічних платівок, а з вересня 1880 року почав випускати самі фотопластинки. У 1883 році його фірма випустила рулонну плівку, яка підходила практично до всіх фотоапаратів з скляними пластинками. У 1884 році партнерство Істмен-Стронг дало початок новій фірмі — "Компанії з виробництва сухих пластинок і фотоплівки".

  4 вересня 1888 року Kodak зареєстрували, як товарний знак. Фото: Вікіпедія
4 вересня 1888 року Kodak зареєстрували, як товарний знак. Фото: Вікіпедія

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші таксофони охороняли і приковували ланцюгами

Влітку 1888 року був випущений перший фотоапарат під маркою Kodak. Він являв собою невелику ящикову камеру: затвор був з однією витримкою, об'єктив з постійною діафрагмою давав різке зображення від 2,5 м до нескінченності, а заряджався фотоапарат плівкою на 100 кадрів. Його повна вартість становила $ 25.

  4 вересня 1888 року Kodak зареєстрували, як товарний знак. Фото: Вікіпедія
4 вересня 1888 року Kodak зареєстрували, як товарний знак. Фото: Вікіпедія

4 вересня 1888 року Kodak зареєстрували, як товарний знак. 1889 року створили концерн Eastman Company, а з моменту реєстрації в Нью-Йорку в 1892 року компанія стала носити назву Eastman Kodak Company. У 1901 році компанія була зареєстрована в американському штаті Нью-Джерсі під назвою Eastman Kodak Company of New Jersey, під яким вона існує й донині.

Істмен приділяв особливу увагу рекламі компанії і особисто писав рекламні тексти для першої продукції Kodak. У 1888 році він придумав гасло: "Ви натискаєте кнопку — ми робимо все інше".

В останні два роки життя здоров'я Істмена різко погіршилося, і незабаром він дізнався від лікаря, що невиліковно хворий. Сьогодні ця хвороба має назву стеноз хребтового каналу. 14 березня 1932 року він покінчив життя самогубством, вистріливши з пістолета собі в серце. Джордж Істмен, який так і не одружився, був похований на території заснованої ним компанії Kodak в Рочестері.

9 серпня 1910 року американець Алва Фішер запатентували першу у світі електричну пральну машину. Винахідник застосував у винайденому ним пристрої в якості приводу електричний двигун. Машинка не відрізнялася особливою безпекою, маючи відкриті робочі механізми, але вперше в історії дозволила повністю позбавити процес від зусиль ручної праці.

Зараз ви читаєте новину «Сьогодні заснували Kodak: як це було». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути