Хакери використовують Siri, Alexa и Google Assistant для викрадення даних користувачів.
За допомогою секретних команд голосові помічники можуть вкрасти особисті та платіжні дані і перевести гроші з рахунку в будь-яку точку світу, повідомляє The Daily Mail.
"Команди можуть бути вставлені в музичні твори, в відео на YouTube або бути просто якимось шумом, який ваші пристрої будуть "чути" і розпізнавати. І в цих звуках будуть міститися команди, які віддадуть управління в руки зловмисників", - розповідають дослідники з каліфорнійського університету Берклі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які мобільні додатки незаконно шпигують за користувачами
За словами дослідників, достатньо, щоб до смартфону були підключені навушники з мікрофоном або розумні колонки. Сигнал, переданий за допомогою електромагнітних хвиль, перетворюється в електричний сигнал, який пристрій розпізнає як звук мікрофона.
Найбільшими хайтек-гігантами є Apple, Google, Amazon - в той же час розробники активно працюють над вирішенням цієї проблеми. Наприклад, у випадку з пристроями з IOS Siri реагує навіть при заблокованому екрані смартфону, але вона має функцію верифікації голосу користувача, тому хакерам не вдасться так просто віддати їй команди. А користувачі Android можуть відключать голосового помічника за замовчуванням.
Однією з найбезпечніших програм для спілкування в інтернеті є Skype. Ця програма належить американській компанії Microsoft.
Коментарі