Google Translate знає про більш ніж 100 мов. Цей веб-сервіс допомагає мільйонам людей в роботі і подорожах. Тим не менш, у платформи є можливості, про які знають не всі.
1. Розпізнає почерк
Не обов'язково вводити друкований текст з клавіатури, можна просто вписати побачене або почуте іноземне слово, водячи пальцем по екрану смартфона як ручкою. Слово буде перетворено на текст і перекладено.
2. Розпізнає голос
Перекладач дозволяє прослухати мовленнєву вимову як окремих слів, так і цілих рядків тексту вибраною мовою. Зручно користуватися цією функцією, перебуваючи в країні, де розмовляють не рідною мовою. Вимовте фразу своєю мовою і миттєво отримаєте її варіант іноземною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли, наскільки знизилась відвідуваність "ВКонтакте"
3. Переклад сайтів
Всі знають, що Google Translate вміє перекладати слова, речення і тексти. Але також сервіс може перекладати веб-сторінки повністю. Зайдіть в Google Translate, виберіть мову оригінальної сторінки і мову, на яких хочете цю сторінку перекласти. Потім просто скопіюйте в ліве поле URL вас цікавить сторінки з адресного рядка. Google Translate автоматично переключиться в режим перекладу сайтів і відобразить зазначений ресурс вже в перекладеному вигляді. При цьому у вас буде можливість переходити по посиланнях цього сайту. Нові сторінки будуть відкриватися вже перекладеними.
4. Розпізнає текст
Не завжди друкувати або вимовляти фразу зручно. В цьому випадку достатньо показати текст, що потребує перекладу перекладачеві і виділити слово або фразу. Бажаний текст за кілька секунд з фізичного перейде у віртуальний, буде перетворено на текст і переведений на потрібну мову.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Портал WikiLeaks продовжуватиме свою роботу
5. Переклад документів з комп'ютера
Під полем вихідного тексту в інтерфейсі Google Translate є посилання "перекладіть документ". Натиснувши на нього, користувач може завантажити перекладач документ зі свого комп'ютера. Підтримуються текстові файли Windows, текстові документи Microsoft Office, документи в PDF і інші поширені формати. При перекладі Google Translate формує окрему сторінку, на якій намагається зберегти вихідне форматування документа. У деяких випадках, особливо коли мова йде про таблицях, це призводить до того, що стовпці тексту збиваються і наїжджають один на одного. Тим не менше, сам переклад залишається досить якісним.
За невиконання указу президента Петра Порошенка про заборону ряду соціальних мереж і веб-сервісів Росії, серед яких сайти "Яндекс", "Одноклассники" та "ВКонтакте" передбачена цивільна, адміністративна та кримінальна відповідальність.
Коментарі