Ексклюзиви
Середа, 03 вересня 2008 08:59

Знайдено ген сімейних сварок

Шведські вчені знайшли у чоловіків специфічну генетичну послідовність, яка може бути причиною погіршення взаємин між чоловіком і жінкою.

Результати дослідження опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

"Можна назвати багато причин, які призводять до проблем у стосунках між сімейними парами. Нам вперше вдалося показати зв"язок між специфічним варіантом одного з генів чоловіків і його впливом на взаємини з партнеркою", - говорить один з авторів статті, Хассе Валюм з шведського Каролінського інституту. Його слова цитує прес-служба інституту.

Учені вивчили 550 пар чоловіків-близнюків і їх взаємини з дружинами і подругами. З"ясувалося, що один з варіантів гена, пов"язаного з гормоном вазопресином, частіше виявлявся у чоловіків, які мали проблеми у сімейних стосунках.

Гормон вазопресин є в організмі більшості ссавців і відповідає за "почуття прив"язаності".

Крім того, жінки, які вийшли заміж за "генетично" нещасливих у сімейному житті чоловіків, в середньому були менш задоволені своїми сімейними стосунками, зазначає Валюм.

Носіями гена сімейних криз є близько 30% чоловіків, пояснює вчений в інтерв"ю науковій редакції шведського радіо.

Нагадаємо, нещодавно психіатри з Бостонського університету отримали докази того, що причина надмірної емоційності і переживань криється в індивідуальній генетиці, повідомляє РИА Новости

Зараз ви читаєте новину «Знайдено ген сімейних сварок». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода