Європейські вчені запропонували нову ідею, що стосується того, як Марс став досить теплим для того, щоб на ньому з'явилась і змогла перебувати в рідкому вигляді вода.
На думку фахівців, діоксид сірки, який з'явився на Червоній планеті в результаті древніх вивержень вулканів, створив на Марсі приблизно такий же баланс парникових газів, який присутній і на нашій планеті.
Дана схема також почасти пояснює й те, як на Землі з'явилась екосистема, яка призвела до утворення життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Телескоп зафіксував у космосі "різдвяного янгола"
"До того, як на нашій планеті з'явилось життя, атмосфери Землі та Марса були дуже схожі. Ключову роль у зміні зіграли давні вулкани, що активно вивергалися як на Марсі, так і на Землі, і ті величезні запаси діоксиду сірки, які були викинуті в атмосферу й на поверхню планет", - говорить професор Гарвардського університету Деніель Шраг, автор статті в Science, передає CyberSecurity.ru.
Учений пояснює, що на земний клімат вплинув вуглець, який впливав на планету протягом мільйонів років, крім того, саме вуглець, з'єднуючись з киснем, утворював вуглекислий газ, що вплинув на потепління Землі та утворення сучасної атмосфери.
Також через присутність вуглецю і сірки та їх похідних у структурі Землі утворювалось з'єднання, відоме як вапняк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнесмен заплатив мільйон, щоб полетіти в космос разом із сім'єю
Орбітальні апарати, що працюють зараз біля Марсу, постійно виявляють мінерали, у складі яких є сірка, але майже немає вуглецевих сполук. Цей факт спантеличив учених, так як Земля і Марс у минулому розвивались за практично за однаковою системою.
Учені висунули нову ідею, яка виходить з того, що діоксид сірки, який вивергався з вулканів, замінив на Марсі вуглець, який був присутній у ранній Землі.
Коментарі
1