Перуанські вчені відкрили 3 нових види морських зірок біля коралових рифів Тихого океану. Пірнаючи вздовж північного узбережжя Перу, вони віднайшли невідомі тут досі популяції морських істот. Серед них так звана Paulia horrida, рідкісний вид морської зірки, яка живе лише на великій глибині.
Зробив це відкриття океанолог Юрій Окер.
Біологи університету у Лімі досліджують нові знахідки. Це морські зірки Astropecten Regalis та Meyenaster Gelatinosus. Вони дуже відрізняються одна від одної.
"Ці морські зірки мають різні звички. Одна з них, наприклад, живе на мілководді та споживає мікрорганізми", - пояснив Окер.
Але найбільше захоплення вчених викликає Paulia horrida, про яку досі було дуже мало відомостей.
"Ми майже нічого не знаємо про цей вид, - сказав науковець. – Можливо тому, що ця зірка живе на великій глибині, біля скель, де є корали. Годується вона також за рахунок коралів. Цей вид відрізняється інтенсивним червоним кольором та великими голками, що захищає від хижаків. Третя зірка відрізняється тим, що має на хребті мікроскопічні кліщі. Якщо доторкнутися до неї у рукавичках, вона просто приклеїться до них. Це її захисний механізм, він отруйний".
Морське життя довкола Перу загалом малодосліджене. Морські біологи тут сподіваються на нові відкриття.
Коментарі