Аргентинські біологи і генетики вивели трансгенну корову, яка має низку людських генів і дає молоко, ідентичне материнському.
За словами вчених, корова, яку назвали Розіта, стала першою в світі коровою, народженою природним шляхом, що здатна давати молоко, яке містить протеїни, присутні в людському материнському молоці.
Розіта з'явилася на світ 6 квітня в результаті операції кесаревого розтину, оскільки важила вона більше 45 кілограм - приблизно вдвічі більше, ніж нормальні новонароджені корови породи Джерсі. Коли вона досягне зрілості, то даватиме "людське" молоко.
"Наша мета полягає у підвищенні харчової цінності коров'ячого молока, шляхом додавання всього двох генів і білка лактоферину, який забезпечує дітей природним антибактеріальним і антивірусним захистом. Також до генного набору тварини були додані гени, що відповідають за виробництво лізоциму, який є ще одним антибактеріальним агентом", - розповів один з керівників проекту Адріан Мутті.
Науковці розповіли, що склад жіночого молока змінюється в залежності від періоду лактації, часу доби і навіть від початку до кінця кожного годування.
Зміст деяких компонентів, наприклад, водорозчинних вітамінів (аскорбінової, нікотинової кислот, тіаміну, рибофлавіну, піридоксину) до певної міри залежить від режиму харчування матері.
Вміст інших компонентів, наприклад, заліза, не залежить від дієти матері. Загальна кількість білків у жіночому молоці становить 0,9-1,0%, що в 2-3 рази нижче, ніж у коров'ячому молоці.
Коментарі