Ексклюзиви
Вівторок, 15 липня 2008 17:03

Учені отримали ще один доказ того, що на Марсі йшли дощі (ФОТО)

Науковці досі сперечаються щодо походження впадин на поверхні Червоної планети: були вони сформовані під впливом дощів чи ґрунтових вод чи, можливо, сформувалися з магми, що витекла на поверхню Марсу?

Ці дебати точаться навколо багатьох впадин, ущелин і каньйонів, що утворилися на поверхні планети. Але більшість геологів схиляються до думки, що ці географічні утворення сформувала вода.

Європейське космічне агентство (ESA) 14 липня оприлюднило чергові дані про Марс, отримані за допомогою стереокамери Mars Express High Resolution Stereo Camera (HRSC), яка встановлена на борту космічного корабля Mars Express. Цього разу фотокамера знімала область Echus Chasma.

Завдяки камері, яка здатна не просто робити знімки з висоти, але і давати уявлення про топографію місцевості, ESA змогла підготувати цифрову модель рельєфу червоної планети. Ці знімки є свідоцтвом того, що рідка вода була присутня на поверхні Марса мільярди років назад. Гігантські водоспади спадали з чотирикілометрових круч і живили озеро в долині. Пізніше, коли планета охолола, озера замерзнули і сформували льодовики.

Використовуючи таку модель, дослідники можуть вивчати крутизну схилів, висоту скель і глибину ущелин. Такі дані допомагають краще зрозуміти, як вода або лава переміщалися поверхнею планети. Цифрова модель рельєфу допомагає у вивченні і інших даних про червону планету, отриманих за допомогою радара і інших пристроїв.

Передбачається, що камера працюватиме до 2009 року, завдяки чому на Землю поступатимуть все нові і нові відомості про особливості топографії Марса.

Фото Reuters

Зараз ви читаєте новину «Учені отримали ще один доказ того, що на Марсі йшли дощі (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода