Група вчених, очолювана Яном-Хендріком Хехеманном з паризького Університету Пьєра й Марії Кюрі, займалася дослідженням червоних водоростей - порфіри. Один з їстівних видів порфіри - водорость норі. Її традиційно використовують для приготування суші.
Вчені з"ясували, що бактерія Zobellia galactanivorans, яка живе на поверхні цих рослин, виробляє особливий фермент - "порфіраназ". Він руйнує щільні стінки клітин водоростей, забезпечуючи бактерію харчуванням.
Водночас інша дослідна група - під керівництвом Мірьям Чижек - вивчила сотні баз даних, щоб з"ясувати, де ще можна знайти цей незвичайний фермент. У результаті він був виявлений у 13 японців.
"Цей ген був знайдений у п"яти з 13 осіб. У решти були знайдені схожі гени, що відповідають за розщеплення стінок клітин водоростей, - повідомила вона. - А коли ми переглянули дослідження мікрофлори кишківника групи американців, ми зрозуміли, що ні в кого з них цей ген не був знайдений ".
Чижек пояснила, що найімовірніше бактерія потрапляє в травний тракт людини разом з суші. Адже під час приготування страви водорості не проходить термічну обробку.
На думку дослідника, ці гени дуже корисні для людини, оскільки дозволяють отримувати поживні речовини з продукту, розщепити який без участі ферменту порфіри просто неможливо. На думку вчених, ці відкриття свідчать про те, що їжа і спосіб її приготування, ймовірно, впливають на флору кишківника.
Коментарі
1