26-річний Микита Ізосов із Харкова п'ять років виготовляє ретро-велосипеди. Разом із батьком Сергієм мають з цього сімейний бізнес.
"Батько вже десятиліття робить велики. Вперше побачив оригінальний велосипед у журналі шість років тому. Захотів собі зробити щось подібне. Без допомоги батька не обійшлось", - каже чоловік.
Перший велосипед Микита майстрував два місяці.
"Він мав величезне колесо спереду, а ззаду в десять разів менші два, рама увігнута. Робимо раму із неіржавічої сталі, вручну вигинаємо. Колеса теж робимо самі. Це складно, довго виробити кожну шпицю, прорезинити її. З цим великом зайняли перше місце у Москві на конкурсі конструкторів. Там його за 8000 гривень купив колекціонер із Росії. Зараз теж продаю за такою ціною. Це дешево, бо за кордоном такі ж продають за чотири тисячі євро."
Деталями до велосипедів часто виступають підручні засоби.
"Зі старої швейної машини брав частини й приробляв їх до велосипеда. Також замість керма чіпляв дерев'яну качалку для тіста, а педалі зробили із ручок для м'ясорубки".
Хлопець має 12 велосипедів. Їх зберігає у спеціальному приміщенні.
"На деяких катаюсь. У місті часто сигналять автомобілісти, люди обертаються й тикають на мене пальцями. У Москві у метро мене хотіли вигнати із підземки, бо мій велик працівниці показався надто високим. Один велик нещодавно продав фотографу із Феодосії для фотосесій. Зазвичай ці велики - дизайнерські арт-об'єкти, ідеї яких мені навіть сняться ночами".
Ізосов хоче запатентувати свої винаходи.
"Якщо це робити самому, то буде надзвичайно складно й обійдеться лише в двісті гривень. А якщо звернутись до спеціалістів, то перевірити унікальність мого творіння коштуватиме 5000 гривень".
У найближчих планах Микити зробити велосипед-символ радянської епохи.
" Якщо доповнити серп (рама) і молот (сидіння) двома колесами, отримаємо справжнісінький велосипед тієї епохи".
Коментарі
1