Перебувати у космосі без скафандра смертельно небезпечно.
Без захисного костюму людина може перебувати лише кілька секунд, пише space.
І за умови, якщо встигне видихнути і повернутись до безпечного космічного корабля, де її реанімують.
Скафандри дозволяють астронавтам на короткий час виходити за межі космічного корабля, забезпечуючи повітря, воду, тиск і захист, необхідні для виживання людини.
Що станеться без скафандрів
"Протягом дуже короткого часу, від 10 до 15 секунд, людина втратить свідомість через нестачу кисню. Затримка дихання не допоможе, адже в умовах вакууму кисень в людському організмі починає розширюватися і розривати легені буквально на частини", - старший спеціаліст із питань стратегії Європейського космічного агентства Стефан де Мей.
Від цього також закипає кров разом зі слиною, слізьми та іншими рідинами, що негайно викличе емболію і фатально вплине на організм.
Якщо людина бачить, що неминуче потрапляє у відкритий космос без захисту, вона має не вдихнути, а максимально спорожнити легені, щоб прожити довше.
Кисень – не єдина проблема, відсутність тиску також спричиняє інші, хоча й менш очевидні, смертельні наслідки. Тіло людини розшириться, але шкіра є достатньо еластичною, щоб впоратися зі зміною тиску. А проте кілька секунд надії все ж буде – до того, як кисень у крові вичерпається та настане втрата свідомості.
Після цього все ще є кілька хвилин, щоб уникнути загибелі. Адже мозок можна врятувати, повернувши людину в безпечне й багате на кисень середовище.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Згоріли заживо: спалахнув космічний шатл
Щоб таких проблем не виникло, достатній рівень кисню і тиску забезпечують скафандри, а також вони захищають астронавтів від інших небезпек:
Температурних (вплив екстремальних температур від мінус 150 до 120 градусів за Цельсієм, які можуть спричинити опіки або обморожування).
Радіаційних (тривалий вплив електромагнітного випромінювання Сонця може спричинити проблеми зі здоров'ям, включаючи променеву хворобу і підвищений ризик раку, ультрафіолетове світло також обпікає шкіру).
Мікрометеоритних (космічне сміття рухається зі швидкістю у десятки кілометрів на секунду і становлять загрозу для супутників, космічних кораблів і астронавтів, тому їхні скафандри мають багатошарову конструкцію).
Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору розробило жартівливий додаток для смартфонів на базі Android і iOS під назвою NASA Selfies.
Користувачі зможуть створювати селфі на тлі космічного простору в скафандрі. В якості фонових знімків використовуються матеріали, зняті за останні 15 років роботи "Спітцера" - космічного інфрачервоного телескопа, названого так на честь астронома Лаймана Спітцера.
Коментарі