Обстеження 50 тисяч курців показало, що зменшення викурених сигарет здоров"ю не допомагає
Дослідження було проведене під керівництвом Оге Твердала (Aage Tverdal) з норвезького Інституту суспільного здоров"я (Folkehelseinstituttet), вияснило, що скорочення числа викурених за день сигарет удвічі не допомагає поліпшенню здоров"я курця.
Учені провели дослідження, в якому взяли участь 51 тисяча чоловіків і жінок у віці від 20 до 34 років (на початку обстеження). Спочатку у випробовуваних перевірили стан здоров"я, а потім двічі проводили повторні перевірки з інтервалом від трьох до десяти років.
Досліджуваних розподілили на такі групи: ніколи не палили; кинули; кидають; помірні (1-14 сигарет в день); ті, які скорочують "дозу" (більше 15 сигарет на день, але зменшили кількість вдвічі до другого обстеження); завзяті курці (більше 15 сигарет).
Як показав аналіз статистичних даних, смертність від онкологічних захворювань (пов"язаних з курінням) практично однакова у завзятих курців, і у тих, що у зменшують кількість сигарет. Після зменшення завзятими курцями дози вдвічі частота смертності у них дещо знизилася в перші 15 років, але надалі цей рівень зріс до значення смертності у завзятих курців.
Примітно, що в середньому у жінок, які знизили споживання тютюну, смертність виявилася навіть вищою, ніж у звичайних запеклих курців.
І хоча зниження кількості викурених сигарет може слугувати тимчасовим заходом для позбавлення від звички, автори у своїй роботі приходять до висновків про те, що єдиний спосіб зменшити ризик смертності від тютюну - це кинути зовсім.
Результати дослідження опубліковані в грудневому номері журналу Tobacco Control.
За матеріалом: NeBoley
Коментарі