Біологи з Університету Кагави (Японія) почали вивчати "мову" устриць, намагаючись з'ясувати, що ж ці молюски "говорять" про власне навколишнє середовище.
Дослідники, зокрема, стежать за відкриттям і закриттям стулок раковин устриць у відповідь на такі зміни в складі морської води, як скорочення концентрації кисню і червоний приплив (цвітіння води).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Схуднути допоможе морська сіль
Вчені сподіваються, що за допомогою спеціального приладу їм вдасться розшифровувати рухи устриць, які можуть свідчити про потенційні проблеми. Розроблений ними пристрій використовує серію датчиків і магнітів для відправки інформації про відкриття і закриття раковин молюсків після змін у навколишньому середовищі. За словами авторів, завдяки цьому апарату вони можуть чути "крики" устриць від болю через брак кисню.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Морських риб вивели в прісній воді
Подібна техніка раніше застосовувалась тільки фермерами, які вирощують устриці-перлини; на устрицях, яких розводять для кулінарії, методику застосовують уперше. У рамках нинішньої роботи устриці лишили в спеціальних ємностях, які виконують роль перекладачів - перекладають ученим "скарги" побратимів на погіршення якості води.
Дослідження почалося в жовтні і триватиме до березня, тобто до збирання врожаю устриць.
Коментарі