У Карибському морі вчені знайшли рибу-папугу. Досі вважали, що вона може жити лише в Індійському океані, який значно тепліший. Риба має понад 30 відтінків луски — від пурпурного до темно-зеленого. Вона найяскравіша і найкольоровіша серед усіх інших риб.
Забарвлення допомагає рибі ховатися серед коралів від хижаків. Харчуються молюсками, які живуть на рифах. Двометрова риба-папуга за день може з"їсти 3 кг молюсків.
— Ми не сподівалися виловити її тут. Усі думали, у Карибському морі риба-папуга вимерла 25 тисяч років тому, — розповідає американський іхтіолог Вінсент Швеб. — Їх тут десь 200 штук. Усі живуть навколо одного острова Трінідад.
Риби мають складну соціальну структуру.
— У них матріархат. Коли помирає старша самиця, усі самці несподівано змінюють колір на темніший, доки не оберуть нову голову зграї. А навесні, коли починаються шлюбні ігри, риби стають ще яскравішими. Жовті та світло-зелені барви майже світяться.
1998 року в Китаї генетично вивели декоративну рибу-папугу довжиною 5 см. Найбільша виростала на 30 см. Продають таких риб по 200 грн. Секрет виведення китайці тримають у таємниці. В Азії із філе риб-папуг готують різні страви. Їх запікають із помідорами і фенхелем.
Коментарі