Провідний автор Марк Сірі з Державного університету в Буффало (штат Нью-Йорк, США) нагадує, що дані, отримані його групою, суперечать попереднім дослідженням, які з'ясували, що несприятливі події негативно впливають на психічне здоров'я і загальний стан людини, і тому чим більше негараздів, тим більше шансів отримати сумні наслідки.
Цього разу вчені з 2001 по 2004 рік неодноразово опитували 2 398 осіб. В кінці дослідження виявилося, що люди, які пережили великі неприємності, володіють кращим психічним здоров'ям в порівнянні з тими, у кого негараздів було мало або не було зовсім. З одного боку, внаслідок лих у респондентів реєструвалися функціональні порушення, симптоми посттравматичного стресу і зниження задоволеності життям. Але згодом, коли тих же людей стосувалися проблеми меншого масштабу, вони реагували на них більш спокійно в порівнянні з тими, хто "життя не нюхав".
Дослідження не дозволяє встановити чіткий причинно-наслідковий зв'язок між амплітудою негараздів і психічною стійкістю. Але все ж учені роблять обережне припущення: в помірних дозах неприємності можуть сприяти формуванню якихось захисних механізмів.
Нагадаємо, раніше було з'ясовано, що почуття глибокої пригніченості, відоме як депресія, - необхідний елемент для людини на шляху його формування як сильної особистості. Незважаючи на свої явно негативні симптоми, вона несе цілком певну позитивну функцію, будучи не тільки захисним бар'єром, а й станом, що сприяє значним досягненням.
За матеріалами Компьюлента, Gazeta.ua
Коментарі