Учені стверджують, що їжа може перемогти стрес, підвищити настрій, а може викликати депресію. Зокрема, активність в коханні жителів Південної Європи пояснюється національною кухнею, до складу якої входять морепродукти і свіжі овочі.
Подолати смуток допоможе риба, особливо та, що містять велику кількість жирних кислот. Наприклад, сардини, скумбрія, тунець, сьомга та форель. Також, щоб підвищити опір стресам корисно вживати молюски.
У деяких рослинах є фітогормони - речовини, які за своїм складом схожі на людські гормони. "Гормони щастя" - ендорфіни є в шоколаді та вівсі. Зняти стрес допоможе солодкий червоний перець. Крохмалиста їжа знижує рівень адреналіну. Отже заспокоїтися допоможе картопля, зварена або запечена в мундирі.
Фахівці довели, що найкраще підвищує настрій полуниця та малина. З овочів і фруктів самими антистресовими вважаються: банани, помідори, авокадо, грейпфрути та зелені яблука. Абрикоси і персики допоможуть зняти роздратування. А щавель, шпинат, редиска знімуть напругу та втому.
Позбутися депресії можна вживаючи пророщені пшеницю та овес, гриби (приготовані без оцту), горіхи (волоські), спаржу, кабачки, патисони і селеру. Водночас будь-яка несмачна та одноманітна їжа робить людський організм млявим і втомленим. Жорстка дієта, яка складається з не улюблених продуктів може викликати невроз.
Учені стверджують, що, коли людина знаходиться в затяжній депресії, у неї змінюється смакове сприйняття - їжа здається несмачною. 30% людей в стані депресії повніють. У психіатрії є поняття дієтична депресія, якою хворіють, як правило, жінки. Мозок недоотримує корисні речовини і шле сигнали тривоги та напруженості. Людина починає відчувати себе нещасною, незадоволеною, починає прискіпуватися до близьких, пише Обозреватель.
Коментарі