"Зниження глікемічного навантаження на організм - ефективний метод схуднення і поліпшення ліпідного профілю. До того ж, ця дієта не вимагає яких-небудь серйозних змін образу життя", - пояснюють автори огляду.
Глікемічний індекс (ГІ) показує, наскільки сильно продукт впливає на рівень глюкози в крові. Продукти з високим глікемічним індексом (білий хліб, солодощі і так далі) викликають різке підвищення рівня глюкози, а їжа з низьким глікемічним індексом містить багато клітковини, складні вуглеводи (наприклад, овочі, цілісні злаки), тому засвоюється поволі і сприяє поступовому надходженню глюкози в кров.
ElizabethElliott (Австралія) і її колеги оцінили результати шести досліджень, в яких брали участь 202 людини. У всіх дослідженнях порівнювалися "низькоглікемічна" і інші види дієт. Учасники досліджень дотримувалися дієти від п"яти тижнів до шести місяців.
В середньому, учасники дослідження, що дотримувалися "низькоглікемічної" дієти, втратили на 1 кілограм більше, ніж ті, хто використовував інші дієти. Харчування по глікемічному індексу сильніше впливало і на показники ліпідного профілю (загальний холестерин, ліпопротеїни низької щільності).
Автори огляду відзначають, що "низькоглікемічної" дієти достатньо легко дотримуватись. Продукти з низьким ГІ можна їсти в будь-якій кількості, тобто якість життя вища, ніж при дотриманні тих, що строго обмежують кількість їжі дієт, повідомляє medlinks.ru.
Коментарі