На території США заступив на чергування перший військовий робот-патрульний. Колісний автомат охороняє найбільший ядерний полігон у Неваді, який розташований в 105 км від Лас-Вегаса і має площу 3522 км2.
На полігоні зберігаються десятки мільйонів кубометрів низькоактивних радіоактивних відходів, радіоактивність рівна тисячам випробувань ядерної зброї. Перша з трьох безпілотних мобільних охоронних систем - MDARS - нині приступила до патрулювання віддалених ділянок полігона. MDARS самостійно рухається за заздалегідь визначеним маршрутом, за допомогою камер стежить за порушенням периметра, ушкодженнями огорожі або замків і в разі необхідності повідомляє про порушення на пост охорони, пише Cnews.
MDARS розроблений компанією General Dynamics спільно з ВМС США. Це автономний робот, здатний самостійно виконувати бойову роботу відповідно до закладеної програми. Він оснащений мультиспектральними камерами, мікрофоном і гучномовцем, дизельним двигуном. Робот розвиває швидкість до 32 км / год і може автономно працювати до 16 годин. Американські військові вже провели цілком успішні експерименти з патрулювання за допомогою MDARS периметра армійських складів у Хаутхорне, Невада. Також проводилися тести по застосуванню роботом автоматичної зброї.
Патрулювання полігону в Неваді - нетривіальне завдання. Величезні простори під палючим сонцем, та ще й зі слідами численних експериментів із "контрольованим викидом радіоактивних матеріалів". Патрулювання з допомогою людей і автотранспорту обходилося надто дорого - один MDARS заощадить на рік до 1 млн дол. До того ж, відпаде необхідність в дорогому обладнанні охоронного периметра на віддалених ділянках полігону: відмова від будівництва траншей, спостережних вишок, установки камер і прокладки кабелів заощадить до 6 млн дол. Природно, великий плюс ще й у тому, що людям тепер немає необхідності тривалий час перебувати в районах з підвищеним радіаційним фоном.
Нагадаємо, італійські вчені створили робота, здатного стріляти з лука. Завдяки спеціальній програмі машина має можливість прицілюватися і вражати мішені. Цей винахід може відкрити шлях до виробництва бойових роботів, оснащених вогнепальною зброєю.
Коментарі
2